Облікова картка
Номер облікової картки: 
235
Джерело інформації: 
Управління економіки
Галузь: 
Місцеве самоврядування
Вид: 
Рішення виконкому
Форма зберігання документа: 
Паперова
Місце зберігання документа: 
Загальний відділ

РІШЕННЯ

№196 від 18.05.2013

Про виконання Програми соціально-економічногоі культурного розвитку м.Новомосковська за 1 вкартал 2013 року.

Робота міської Ради, виконкому, підприємств, організацій і установ міста протягом 1 кварталу 2013 року була спрямована на забезпечення позитивних результатів розвитку міста, на виконання показників програми соціально-економічного та культурного розвитку, затверджених рішенням сесії міськради № 727 від 26.12.2012р.

Безперебійно забезпечувалась робота підприємств та установ освіти, закладів соціальної та культурної сфери. Був забезпечений сталий розвиток міста.

СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА

Головним пріоритетом міської влади було, є і буде суворо дотримання соціальної спрямованості у своїй діяльності.

Ефективно реалізується в місті соціальна політика, своєчасно одержують заробітну плату працівники бюджетних установ, здійснюється виплата пенсій громадянам та адресна допомога незахищеним верстам населення. Не залишаються без уваги люди з обмеженими фізичними можливостями, діти з малозабезпечених родин, ветерани війни.

На сьогодні в місті проживає близько 20 тис. пенсіонерів, з них 216 інвалідів Великої Вітчизняної війни та 463 учасники бойових дій; 217 дітей-інвалідів у віці до 16 років, 99 дітей, які позбавлені батьківського піклування, майже 1260 одиноких матерів, 214 малозабезпечених сімей, з дітьми, доходи яких нижче гарантованого мінімуму.

Особливою метою є необхідність забезпечення цієї категорії громадян та їх сімей належним рівнем соціальних допомог, надання додаткових пільг і стипендій за рахунок міського бюджету тощо.

Згідно Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на обліку в управлінні праці станом на 01.04.2013 р. знаходиться 418 постраждалих: з них 50 потерпіла дитина, 20 сімей, котрі отримують пільги з втрати годувальника, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Питання виконання Указів, розпоряджень Президента України, Уряду України щодо посилення соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, знаходяться на особливому контролі і вирішуються комплексно.

Не перший рік в місті робляться конкретні кроки по поліпшенню забезпечення інвалідів сучасними засобами пересування. Зокрема, вдалось добитися того, щоб усі, хто має потребу в інвалідних колясках, отримували їх.

Станом на 01.04.2013 року технічними та іншими засобами реабілітації забезпечено 90 інвалідів. Протезно-ортопедичними виробами забезпечено 93 інваліда.

Станом на 01.04.2013 року у місті Новомосковську функціонує два дитячих будинків сімейного типу та шість прийомних сімей, в яких виховується 24 дитини-сироти та позбавлених батьківського піклування. На виплату державної соціальної допомоги дітям-сиротам та на грошове забезпечення батькам – вихователям та прийомним батькам використано в 1 кварталі 2013 року 234.9 тис. грн..

Одним з видів соціальної допомоги малозабезпеченим верствам населення є житлові субсидії. З початку року, станом на 01.04.2013 року призначено субсидій 63 сім’ям .

Постійно проводилися засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) до державного та місцевого бюджетів. Протягом 1 кварталу 2013 року проведено 4 засідання, на яких заслухано 41 керівників підприємств та приватних підприємців. Також в місті створена міська робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Дана комісія постійно проводить роз'яснювальну роботу з керівниками підприємств щодо недопущення виплати заробітної плати нижче законом встановленого мінімуму та виплати її без перерахування податку з доходів фізичних осіб. Протягом 1 кварталу 2013 року проведено 3 засідання робочої групи, на яких заслухано керівників 33 підприємств. Легалізовано в 1 кварталі 2013 року 23 робочих місця.

Дійовим механізмом регулювання заробітної плати є система колдоговірних відносин. Ведеться постійний контроль за укладенням колективних договорів.

За 1 квартал 2013 року було зареєстровано 24 колективних договорів.

Станом на 01.01.2013 року середньомісячна заробітна плата склала 2460 грн.

Слід зазначити, що заборгованість із виплати заробітної плати по місту станом на 01.04.2013р. відсутня.

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

Протягом 1кварталу 2013 року за сприянням у працевлаштуванні в центр зайнятості звернулося 403 чол.

Станом на 01.04.2013 року на обліку перебуває 838 чол., у т. ч.809 безробітних. У порівнянні з 01.04.12 р. на обліку перебувало 686 чол., у т.ч. 662 безробітних. Таким чином, спостерігається тенденція до збільшення кількості перебуваючого на обліку незайнятого населення.

У загальній чисельності безробітних питома вага жінок складає 59.7 %, що менше показників минулорічного періоду (68.9%). Дещо зменшилася питома вага молоді у віці до 35 років, в звітному періоді вона склала 48.4% (в відповідному періоді минулого року 49,8 %).

Протягом звітного періоду передбачалося, що з підприємств,установ та організацій буде вивільнено в зв"язку зі скороченням чисельності або штату 44 чол. Фактично вивільнено в зв"язку зі скороченням чисельності або штату 18 чол.

Серед підприємств, які подали списки про заплановане звільнення, найбільшу кількість працівників(19 чол.) планувалось вивільнити з КП "Новомосковська МБТІ", фактично було вивільнено 4 особи.

Вакантні місця зареєстровано на таких підприємствах міста, як ТОВ "Новомосковський посуд", ТОВ «Новомосковське»,Новомосковський завод залізобетонних та електричних виробів.

Протягом 1 кварталу 2013 року працевлаштовано 86 чол., що складає 7.3 % шукаючих роботу. З числа безробітних працевлаштовано 50 чол.

РЕФОРМУВАННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

Основна увага в житлово- комунальному господарстві міста була зосереджена на забезпеченні необхідного рівня обслуговування мешканців,наданні якісних комунальних послуг, підтриманні санітарного порядку , благоустрою, створенні комфортного середовища для проживання. Зиму 2012-2013 років вдалося завершити без значних аварійних ситуацій.

Спилювалися та вивозилися аварійні дерева. Проведено видалення 53 дерев.

Практично знято питання щодо вивозу сміття. Покращується вуличне освітлення у багатьох мікрорайонах.

Проведено капітальний ремонт ліфта по вул. Горького 2.

ГУМАНІТАРНА СФЕРА

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

У Новомосковську, як і на Дніпропетровщині в цілому, продовжується реалізація заходів пілотного проекту з реформування системи охорони здоров’я.

Новомосковський міський центр первинної медико-санітарної допомоги обслуговує 70139 чол. населення, з них: дорослого населення – 57 839 чол., дитячого населення – 12 300 чол.

На 01.01.2013р. в склад Центру входе 7 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Надання медичної допомоги наближено безпосередньо до місця проживання мешканців.

В Центрі працює 100 лікарів, з них - 46 лікарів первинної медико-санітарної допомоги та 155 осіб середнього медичного персоналу.

Згідно планів підвищення кваліфікації і атестації лікарів та атестації середнього медичного персоналу на 2013 рік протягом першого кварталу пройшли курси підвищення кваліфікації, успішно склали іспити і приступили до своїх службових обов'язків 13 лікарів та 4 чол. середнього медичного персоналу.

В Центрі працює система «Консультативна поліклініка КЗ ОКБ ім. Мечникова», з допомогою якої ведеться попередній запис пацієнтів до спеціалістів обласної лікарні через Інтернет.

В місті працює міська програма " Місцеві стимули для медичних працівників первинної ланки" якою передбачено створення корпоративної мережі мобільного зв"язку, відшкодування коштів за проїзд у міському транспорті.

Можливість користуванням Інтернетом є у лікарів 6-ти амбулаторій ЗПСМ можуть користуватися.

Проводяться організаційні заходи реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Кількість рецептів за якими здійснено часткове відшкодування станом на 04.04.2013 року – 8 320 рецептів.

Згідно наказу МОЗ України № 532 від 16.07.2012 року «Про затвердження тимчасового порядку ведення електронного реєстру пацієнтів» почалося створення цього реєстру. На 04.04.2013 року в реєстр внесено 54014 мешканців (77,00 %) м. Новомосковська.

КУЛЬТУРА

На протязі 1 кварталу 2013 року робота установ культури була спрямована на забезпечення інтелектуальних і культурних потреб населення, підтримці професійної творчої діяльності, сприянню молодим талантам, поповненню фондів бібліотек, розширенню гастрольної діяльності творчих колективів.

За звітний період було проведено 465 культурно-масових заходів.

Традиційними стали різнопланові культурно – масові заходи щодо відзначення державних та професійних свят, народні гуляння, фольклорні заходи та творчі акції

З метою збереження та розвитку української культури та народної творчості проводились народні гуляння на свято Водохрещі «Новомосковська Йордань» у міському парку культури ім. Сучкова та мікрорайоні Перевал, свято Масляної .

За звітний період зразковий ляльковий театр «Барвінок» показав 5 вистав для шкіл та дитячих навчальних закладів міста.

Аматорський народний молодіжний театр «Муравейник» підготував прем’єрну виставу «Злодії бувають різні…» за мотивами творів класиків світової літератури А.Чехова, Д. Лондона та А. Аверченка. Прем’єра відбулася 20.03.2013 р.

Серед яскравих заходів, що були проведені у І кварталі 2013 року, можна відмітити наступні:

 • Народне гуляння «З Різдвом Христовим!». На цьому заході кожен присутній мав можливість скоштувати млинці з пилу – жару, взяти участь у конкурсній програмі, за що отримали чудові подарунки .
 •  Керівниками колективів : естрадно – циркової студії «Меланж – Арт» та зразкового танцювального колективу сучасного танцю «Грація» на Новорічно – Різдвяні свята, для дітей які займаються в колективах – провели відкритті заняття для батьків, на яких дітлахів поздоровив зі святом справжній Дід Мороз. В період зимових канікул було проведено 4 конкурсно – розважальних (дискотека) заходів для дітей.
 • Вдало пройшло традиційне свято Масляної «Прощавай, Масниця – ласухо!». У конкурсній програмі на кращу зливну кашу на святі брали участь 9 команд, які отримали пам’ятні подарунки від Управління культури та туризму і міського Голови Мороза С.А. Всі бажаючі із задоволенням брали участь у ігровій програмі, вболівали за учасників. На народному гулянні працювала виїзна торгівля (ласощі, вироби мистецтв), а також відбулася невеличка виставка - ярмарок виробів народної творчості мікрорайону та міста.

ОСВІТА

Діяльність галузі освіти спрямовуватиметься на всебічний розвиток людини як особистості, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей, формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору.

Станом на 01.04.2013 року у навчальних закладах міста існує досить широка мережа гуртків:

 • в загальноосвітніх навчальних закладах діють 75 гуртків за різними напрямками, в яких займаються 1595 учнів;
 • в центрі позашкільної роботи діють 83 групи, в яких займаються 1160 дітей за напрямками: художньо-естетичний, науково-технічний, еколого-натуралістичний, туристсько-краєзнавчий, військово-патріотичний, оздоровчий;
 • в дитячо-юнацькій спортивній школі діє 31 група з 4 видів спорту, в яких займаються 527 дітей.
 1. Підвищення рівня навчальних досягнень школярів міста.
 2. Забезпечення оздоровлення дітей пільгових категорій населення.

Управлінням освіти планується з 1 червня 2013 року забезпечити оздоровленням 1449 дітей пільгових категорій.

Станом на 01 квітня 2013 року в загальноосвітніх навчальних закладах міста здобуває освіту 6579 учнів.

В перших класах навчається 679 учнів.

В режимі продовженого дня працює 9 загальноосвітніх навчальних закладів, групами продовженого дня охоплено 665 учнів 1-4 класів.

80 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 36 дітей з малозабезпечених сімей забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням.

Показник охоплення гарячим харчуванням учнів у школах міста складає 89,1%.

В І кварталі 2013р. була продовжена робота по реалізації Концепції профільного навчання. Аналіз організації профільного навчання в місті свідчить, що 72% старшокласників охоплено профільним навчанням.

Доступність профільної та допрофільної освіти забезпечується і через міжшкільний навчально-виробничий комбінат, в якому в 26 групах навчається 454 учня.

З метою підтримки талановитих та обдарованих дітей 25.01.2013 року було проведено традиційне свято вшанування відмінників навчання та переможців олімпіад «Асамблея зірок» з врученням стипендій міського голови. Стипендіатами стали 104 учня шкіл міста. Загальна сума стипендій – 4940 грн.

ТРАНСПОРТ

Підприємствами міста всіх форм власності, які працювали на ринку автомобільних перевезень в 1 кварталі 2013 року було перевезено 5,2 тис. тонн вантажів, що складає 69,2 % до показників відповідного періоду минулого року. Вантажообіг збільшився на 6,1 % і склав 1.0 млн.т.км.

Пасажирським автотранспортом за 1 квартал 2013 року перевезено 817.4 тис.пас., пасажирооборот склав 11.6 млн.пас.км. Порівняно з відповідним періодом 2012 року об'єм перевезень збільшився на 12.6 %, пасажирооборот на 11,6 %.

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ

З метою створення умов для залучення населення до занять фізичною культурою та спортом в місті затверджено і діє Цільова комплексна Програма розвитку фізичної культури та спорту у м. Новомосковську на 2009 -2016 р.р.

За звітний період 2013 року міськспорткомітетом та міським центром «Спорт для всіх» проведено 11 спортивно-масових заходів, в яких взяли участь біля 730 чоловік. Витрачено 4975,00 грн.

Вісім перспективних спортсменів міста щомісячно протягом року отримують стипендії міськвиконкому (витрачено 2,4 тис. грн.).

Забезпечується всебічна підтримка спорту вищих досягнень. З метою якісної підготовки до обласних та всеукраїнських змагань проведено навчально-тренувальних зборів з веслування академічного.

Протягом І кварталу 2013 року:

 • чемпіонами України стали – 3 чол.;
 • призерами Чемпіонату України – 7 чол.;
 • чемпіонами області стали – 2 чол.

Кількість заходів, проведених спортивними організаціями по місту – 15

Кількість учасників – 960 чол.

Взяли участь у змаганнях:

Чемпіонат області – 128 чол.

Чемпіонат України, Всеукраїнські та Міжнародні турніри – 34 чол.

ПІДПРИЄМНИЦЬКЕ СЕРЕДОВИЩЕ

Одним з найважливіших напрямків розвитку економіки міста є розширення бізнесу й підприємництва.

Станом на 01.04.2013 року в місті зареєстровано 5 785 суб'єктів підприємницької діяльності, з них:

 • фізичних осіб - 4 481 суб'єкт;
 • юридичних осіб – 1 304 суб'єкта.

Суб'єктам підприємництва передано в оренду 9 117,0 м2 нежитлових приміщень комунальної власності.

Результатом розвитку підприємництва в місті є створення додатково 254 робочих місця, що на 18.7 % більше показників відповідного періоду минулого року.

Торгівельна мережа міста збільшилася з початку року на 7 об'єктів:

 • маг."Космодром ", вул. Космонавтів,16 ;
 • маг."Шторка", вул. Радянська,41;
 • маг."Ювелиртрейд", вул. Радянська, 35;
 • маг."Карі", вул. Радянська, 54;
 • маг "Наталка-3" , вул. Радянська, 222а;
 • маг" Капітоша", вул. Сучкова, 13;
 • маг."Телефончик" , вул. Сучкова,13 ;

Виконавчий комітет міської ради приділяє виняткову увагу питанню розвитку підприємництва, підвищенню професійного рівня підприємців,наданню допомоги при оформленні дозвільних документів при започаткуванні підприємницької діяльності.

В місті працює Дозвільний центр. Видача дозвільних документів здійснюється виключно Дозвільним центром.

ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

На обліку в пенсійному фонді станом на 01.04.2013 р. значилося 19607 пенсіонерів.

Станом на 01.04.2013 р. борг по пенсійному фонду склав 1248.8 тис. грн. Забезпеченість власними коштами на виплату пенсій склала 50.9 %.

ПРОМИСЛОВІСТЬ

За січень – лютий 2013 року промисловими підприємствами міста реалізовано продукції на суму 537.2 млн. грн., що на 9 % менше аналогічного періоду 2012 року.

Усього за 3 місяця 2013 року ПАТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод» виробив 55567 тонн труб, що на 1672 тони менше виробництва за аналогічний період 2012 р., спад виробництва продукції за звітній період склав 3,9 %.

ТОВ " Завод ЗБ та ЕТВ" обсяг виробництва залізобетонних виробів за 3 місяця 2013 року склав 9,4 тис. тонн або 125 % до аналогічного періоду минулого року.

ТОВ "Новомосковське" .Обсяг виробництва хлібобулочних виробів за 1 квартал 2013 року склав 2383 тонн ,або 63,4 % до аналогічного періоду минулого року.

Виробництво проводів та кабелів ТОВ "Кабельний завод "Енергопром" склало 13228 км, або 83,7% до аналогічного періоду минулого року.

У порівнянні з аналогічним періодом 2012 року збільшило обсяги виробництва меблів в 4 рази ТОВ «Укрторгобладнання"

У висновку слід зазначити, що зосередивши в звітному році обмежені фінансові ресурси на розв'язання невідкладних завдань, поточних задач, у сфері освіти, охорони здоров'я, житлово-комунального господарства вдалося забезпечити позитивні результати розвитку міста.

Розглянувши основні показники програми соціально-економічного та культурного розвитку міста за 1 квартал 2013 року, з метою подолання негативних тенденцій в економіці міста, забезпечення зростання обсягів виробництва продукції, стабілізації фінансової діяльності усіх галузей народного господарства міста підвищення на цій основі життєвого рівня населення та вирішення існуючих проблемних питань виконавчий комітет

ВИРІШИВ:

 1. Інформацію про соціально-економічний та культурний розвиток міста за 1квартал 2013 року взяти до відома.
 2. Зобов’язати заступників міського голови по напрямкам роботи та рекомендувати керівникам підприємств та організацій усіх форм власності:
  • спрямувати організаційну роботу на закріплення позитивних тенденцій щодо створення умов для економічного зростання, поліпшення добробуту населення;
  • вжити конкретних заходів щодо надолуження відставання в галузях господарського комплексу та нарощування обсягів виробництва продукції;
  • забезпечити умови для нарощування конкурентоспроможної продукції шляхом зниження її енергоємності, покращення якості, розвитку маркетингу та збільшення споживчого попиту на вітчизняну продукцію, зокрема, на внутрішньому ринку;
  • забезпечити створення сприятливих умов для розвитку малого підприємництва, у першу чергу - виробничого, як невід’ємної частини нової структури економіки міста, основного джерела створення нових робочих місць, залучення додаткових інвестицій, збільшення податкових надходжень до бюджету;
  • створити сприятливі умови для більш широкого залучення іноземних інвестицій у народне господарство міста;
  • забезпечити підвищення рівня безпеки праці;
  • вжити конкретні заходи для забезпечення продуктивної зайнятості населення;
  • не допускати виникнення заборгованості з виплати заробітної плати підприємствам, що мають заборгованість, вжити вичерпних заходів щодо їх погашення.
 3. Рекомендувати керівникам підприємств та організацій усіх форм власності, які допустили зниження обсягів виробництва за 1 квартал 2013 року, вжити заходів щодо надолуження відставання та провести ретельний аналіз причин, які його спричинили та вважати пріоритетними напрямками роботи:
  • здійснення комплексу заходів, спрямованих на розширення внутрішнього попиту на групу товарів і виробленої продукції, тим самим, зробити посилення ролі внутрішнього виробництва, визначення нових ринків збуту на вироблену продукцію в усіх сферах діяльності, забезпечити на цій основі збільшення обсягів випуску і реалізації продукції.
 4. Управлінню житлово-комунального господарства (Устименко С.Д.):
  • вжити заходів, щодо продовження роботи з реформування житлово-комунального господарства міста;
  • забезпечити надання житлово-комунальних послуг належної якості, повних розрахунків споживачів за отриманні послуги;
  • запровадити енергозберігаючі технології та заходи, спрямовані на зниження питомих витрат і технологічних втрат енергоносіїв у виробництві послуг та зменшення їх собівартості.
 5. Управлінню праці та соціального захисту населення м. Новомосковська (Горбач Г.М.):
  • забезпечити дотримання державних гарантій в оплаті праці всіма суб'єктами господарювання;
  • впровадити постійний контроль за рівнем оплати праці на підприємствах міста з метою недопущення виплати заробітної плати в розмірах, нижчих від затвердженого законодавством мінімального рівня, а також, виключення фактів мінімізації офіційного заробітку працівників;
  • проводити моніторинг укладання колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях, які використовують найману працю з метою забезпечення соціально-трудових гарантій працівникам;
  • посилити контроль за забезпеченням дотримання суб'єктами господарювання норм часу, виробітку, обслуговування, нормативів чисельності відповідно до нормативно-правових актів;
  • продовжити роботу по соціальному обслуговуванню осіб без постійного місця проживання (гаряче харчування в осінньо-зимовий період, медичне обстеження, лікування в разі необхідності).
  • продовжити роботу по збільшенню кількості одержувачів різноманітних соціальних виплат, посилення їх адресності (за рахунок бюджетів різних рівнів).
 6. Комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) до державного та місцевого бюджетів:
  • проводити співбесіди з керівниками економічно активних підприємств та організацій міста всіх форм власності з питання підвищення фонду оплати праці;
  • активізувати роботу щодо усунення фактів сплати заробітної плати на підприємствах міста в розмірі, меншому за мінімальний.
 7. Управлінню економіки міськвиконкому (Хохлова М.М.):
  • забезпечити виконання заходів у системі роботи дозвільного центру, забезпечити якісну роботу адміністратора, систематичне висвітлення в газеті інформації про роботу дозвільного центру;
 8. Головному лікарю КНП « Новомосковський міський центр первинної медико-санітарної допомоги" (Гінкота Л.В.) продовжити роботу щодо:
  • покращення якості медичної допомоги;
  • розвитку мережі денних стаціонарів;
  • забезпечення повноцінного та ефективного використання діагностичного обладнання;
  • укріплення матеріально – технічної бази міської лікарні.
 9. Рекомендувати Новомосковському міськрайонному центру зайнятості (Кадевич С.Г.):
  • проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців і населення щодо переваг легальної зайнятості, виконання трудового законодавства, забезпечення гарантій державного захисту від безробіття;
  • з метою формування повного банку вакансій та створення умов для працевлаштування незайнятих громадян (насамперед тих, хто відноситься до: соціально-незахищених категорій населення; молоді, якій надається перше робоче місце; дітей-сиріт; інвалідів; жінок, які мають неповнолітніх дітей та інших) проводити постійно співпрацю з роботодавцями;
  • активізувати роботи із працевлаштування осіб на дотаційні робочі місця шляхом виплати одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності;
  • збільшити чисельність незайнятих громадян, які проходитимуть професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації;
  • продовжити роботу по збільшенню кількості громадян залучених до участі в оплачуваних громадських роботах.
 10. Управлінню освіти (Падашуля Н.І.) продовжити роботу по:
  • створенню умов, які відповідають сучасним вимогам для навчання дітей у відповідності з їхніми фізичними особливостями, здібностями та схильностями через: розширення можливостей одержання учнями якісної освіти; подальший розвиток профільного навчання; виконання в повному обсязі інваріативної і варіативної складових навчальних планів; підтримки талановитих і обдарованих дітей (моральне і матеріальне стимулювання);
  • ефективному використанню сучасних освітніх технологій;
  • виконанню заходів щодо еколого–морального виховання дітей та підлітків учбових закладів міста;
  • здійсненню заходів щодо укріплення здоров’я дітей, їх фізичного розвитку; медичному обслуговуванню дітей під час навчання й оздоровлення; укріпленню матеріальної бази шкільних медичних кабінетів;
  • соціальному захисту дітей і підлітків з «кризових сімей», пільгових категорій, відмінників навчання, переможців творчих конкурсів, олімпіад, дітей з девіантною поведінкою;
  • зміцненню та удосконаленню матеріально – технічної бази закладів освіти;
  • здійсненню заходів з підготовки та підвищенню кваліфікації педагогічних працівників.
 11. Комітету з фізичної культури та спорту (Шевцова Т.Г.) продовжити роботу щодо:
  • проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно масової роботи з населенням міста; розвитку спорту вищих досягнень та підготовки спортивного резерву; проведення міських спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів по видам спорту; організації проведення фізкультурно-оздоровчої роботи за місцем проживання; збільшення груп фізкультурно-оздоровчого напрямку для людей похилого віку;
  • розвитку дитячо-юнацького спорту; збереження дитячо-юнацьких спортивних шкіл м. Новомосковська; відкриття нових секцій, федерацій.
 12. Головному спеціалісту з питань екологічного забезпечення життєдіяльності м. Новомосковська (Сікач Н.Л..):
  • посилити контроль за виконанням заходів по збереженню еколого–морального здоров’я новомосковців та покращення екологічної культури територіальної громади, активізувати роботу в засобах масової інформації у досягненні цієї справи;
  • здійснювати контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог природоохоронного законодавства на території м. Новомосковська.
 13. Управлінню культури та туризму (Шаликін В.П.) продовжити роботу по:
  • збереженню мережі закладів культури та забезпечення їх діяльності;
  • наданню бібліотечно–інформаційних послуг, збільшенню бібліотечного фонду;
  • сприянню розвитку дитячої художньої творчості (проведення конкурсів, фестивалів, виставок, концертів творчих колективів міста);
  • реалізації заходів в рамках міських цільових програм щодо охорони, збереження і використання об’єктів культурної спадщини в місті та розвитку туризму;
  • збереженню культурного потенціалу міста з примноженням національних традицій;
  • розвитку музейної справи (збереження і популяризація історії та культури міста, проведення науково – дослідницької діяльності);
  • забезпеченню підтримки обдарованої учнівської молоді й провідних майстрів культури та мистецтв;
  • забезпеченню організації, підготовки і проведення загальноміських урочистих і протокольних заходів, державних і професійних свят, участі талановитих новомосковців в міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних фестивалях і конкурсах, розвитку народних промислів.
 14. Відділу інформації та прес-служби (Хорішко І.В.) забезпечити широке висвітлення у засобах масової інформації діяльності виконавчого комітету міської ради щодо соціально-економічного розвитку міста.
 15. Координацію роботи щодо виконання цього рішення покласти на заступників міського голови по напрямкам роботи.

Міський Голова С.А. Мороз

Керуючий справами І.М.Марченко

Підготував: начальник управління економіки М.М. Хохлова

Узгоджено: заступник міського голови з питань економічного розвитку ринкових реформ та підприємництва О.М. Воскобойник

Секретар міської ради Б.В. Мазур

в.о. начальника юридичного управління О.В. Мартинюк