Облікова картка
Номер облікової картки: 
531
Джерело інформації: 
Управління економіки
Галузь: 
Економіка
Вид: 
Рішення виконкому
Форма зберігання документа: 
Паперова
Місце зберігання документа: 
Загальний відділ

РІШЕННЯ

№334 від 24.07.2013

Про виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку м.Новомосковська за 1 півріччя 2013 року

Робота міської Ради, виконкому, підприємств, організацій і установ міста протягом 1 півріччя 2013 року була спрямована на забезпечення позитивних результатів розвитку міста, на виконання показників програми соціально-економічного та культурного розвитку, затверджених рішенням сесії міськради № 727  від 26.12.2012р.

Безперебійно забезпечувалась робота підприємств та установ освіти, закладів соціальної та культурної сфери. Був забезпечений сталий розвиток міста.

СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА

Головним пріоритетом міської влади було, є   і буде суворо дотримання  соціальної спрямованості у своїй діяльності.

Ефективно реалізується в місті соціальна політика, своєчасно одержують заробітну плату працівники бюджетних установ, здійснюється виплата пенсій громадянам та адресна допомога незахищеним верстам населення. Не залишаються без уваги люди з обмеженими фізичними можливостями, діти з малозабезпечених родин, ветерани війни.

На сьогодні  в місті проживає близько 20 тис. пенсіонерів, з них 255 інвалідів Великої Вітчизняної війни та 457 учасники бойових дій; 217 дітей-інвалідів у віці до 16 років, 185 дітей, які позбавлені батьківського піклування, майже 1271 одиноких матерів, 223 малозабезпечених сімей, з дітьми, доходи яких нижче гарантованого мінімуму.

Особливою метою є необхідність забезпечення цієї категорії громадян та їх сімей належним рівнем соціальних допомог, надання додаткових пільг і стипендій за рахунок міського бюджету тощо.

Згідно Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на обліку в управлінні праці станом на 01.07.2013 р. знаходиться 418 постраждалих: з них 50 потерпіла дитина, 20 сімей, котрі отримують пільги з втрати годувальника, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою. 

Питання виконання Указів, розпоряджень Президента України, Уряду України щодо посилення соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, знаходяться на особливому контролі і вирішуються комплексно.     

Не перший рік в місті робляться конкретні кроки по поліпшенню забезпечення інвалідів сучасними засобами пересування. Зокрема, вдалось добитися того, щоб усі, хто має потребу в інвалідних колясках, отримували їх.

Протягом І півріччя поточного  року 151 особа з обмеженими фізичними можливостями отримала засоби реабілітації, а саме: палиці , милиці – 65 чол., ходуни – 13 чол., коляски – 23 чол., інші засоби реабілітації – 50 чол.

Для реалізації міської програми  „Зір та слух ветерана”, а саме  для придбання слухових апаратів та окулярів виділяються кошти з місцевого бюджету. Станом на 01.07.2013 р. окулярами забезпечено 2 чол. , слуховими апаратами 5 чол..

Автотранспортом на пільгових умовах забезпечено одного інваліда.

За рахунок коштів субвенції державного бюджету профінансовано встановлення квартирних телефонів 11 ветеранам війни.

 За рахунок субвенції з державного бюджету місцевому інваліди загального захворювання та ветерани війни, які мають групу інвалідності забезпечуються санаторно-курортними путівками. Так, на 2013 рік виділено 99,9 тис.грн. В І півріччі використано 38,9 тис.грн.

Щорічно здійснюються компенсаційні виплати інвалідам війни на бензин та транспортне обслуговування. 

Один раз на два роки замість санаторно – курортної путівки інвалідам Великої Вітчизняної війни виплачується компенсація  за невикористане санаторно – курортне лікування.

Що стосується пільгового протезування зубів, то щороку в міському бюджеті виділяються кошти на ці цілі. На 2013 рік виділено 13,6 тис.грн. В І півріччі фактично профінансовано 4,5 тис.грн. Пільгу отримали 8 ветеранів.

Станом на 01.07.2013 року  у місті Новомосковську функціонує два дитячих будинків сімейного типу та шість  прийомних сімей.

Одним з видів соціальної допомоги малозабезпеченим верствам населення є житлові субсидії. З початку року, станом на 01.07.2013 року призначено субсидій 373 сім’ям .             

Постійно  проводилися засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і  повноти сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) до державного та місцевого бюджетів. Протягом 1 півріччя  2013 року проведено 7 засідань, на яких заслухано 73 керівника підприємств та приватних підприємців. Також в місті створена міська робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Дана комісія постійно проводить роз'яснювальну роботу з керівниками підприємств щодо недопущення виплати заробітної плати нижче законом встановленого мінімуму та виплати її без перерахування податку з доходів фізичних осіб. Протягом 1 півріччя 2013 року проведено 7 засідань робочої групи, на яких заслухано керівників 71 підприємства. Після участі у засіданні робочої групи керівники приватних підприємств оформили трудові договори з 64 найманими працівниками.

Дійовим механізмом регулювання заробітної плати є система колдоговірних відносин. Ведеться постійний контроль за укладенням  колективних договорів.

За 1 півріччя  2013 року було зареєстровано 35 колективних договорів.

Станом на 01.04.2013 року середньомісячна  заробітна плата склала 2463 грн.    

Слід зазначити, що заборгованість із виплати заробітної плати по місту станом на 01.07.2013р. відсутня. 

ЗАЙНЯТІСТЬ  НАСЕЛЕННЯ

Протягом 1 півріччя 2013   року   за   сприянням   у   працевлаштуванні   в   центр  зайнятості звернулося  739 чол.

Станом  на   01.07.2013 року на обліку  перебуває 876 чол., у т. ч.783 безробітних. У порівнянні з 01.07.12 р. на обліку перебувало 684 чол., у т.ч. 658 безробітних. Таким чином, спостерігається тенденція до збільшення  кількості перебуваючого на обліку незайнятого населення.

У загальній чисельності безробітних питома вага жінок складає 62,8 %, що менше показників минулорічного періоду (69.7%). Дещо зменшилася питома вага молоді у віці до 35 років, в звітному періоді вона склала 45.6% (в відповідному періоді минулого року 49,8 %).

Протягом звітного періоду передбачалося, що з підприємств,установ та організацій буде вивільнено в зв'язку зі скороченням чисельності або штату 96 чол. Фактично вивільнено в зв'язку зі скороченням чисельності або штату 54 чол.

Серед підприємств, які подали списки  про заплановане звільнення, найбільшу кількість працівників(22 чол.) планувалось вивільнити  з КП "Новомосковська МБТІ", фактично було вивільнено 18 осіб.

В звітному періоду  194 понтонно-мостовий загін надав списки на вивільнення 11 осіб,фактично було скорочено 1 чол. ПАТ "Інтерпайп  Новомосковський трубний завод" планував скоротити та скоротив 5 чол.

Вакантні місця зареєстровано на таких підприємствах міста, як 194 Понтонно-мостовий  загін ( 11 вільних місць, серед яких військовослужбовець, командир взводу,водолаз  тощо), колегіум №11 ( 11 вакансій, таких , як вчитель, прибиральник тощо), ТОВ "Новомосковський посуд"(4 вакансії),управління по експлуатації газового господарства (3 вакансії).

Протягом 1 півріччя 2013 року працевлаштовано 186 чол.,з числа безробітних працевлаштовано 108 чол.

В звітному періоді одноразову виплату допомоги для організації підприємницької діяльності отримали 7 мешканців міста, в т.ч 5 жінок,3 особи в віці до 35 років. Безробітні відкрили власний бізнес за такими напрямками, як торгівля одягом ( в тому числі і через Інтернет ), бухгалтерські послуги,  виготовлення та реалізація тротуарної плитки, зоомагазин, надання послуг кредитного та страхового брокера.

РЕФОРМУВАННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

Основна увага в житлово- комунальному господарстві міста була зосереджена на забезпеченні  необхідного рівня обслуговування мешканців, наданні якісних комунальних послуг, підтриманні санітарного порядку, благоустрою, створенні комфортного середовища для проживання. Зиму 2012-2013 років вдалося завершити  без значних аварійних ситуацій.

Спилювалися та вивозилися аварійні дерева.

Практично знято питання щодо вивозу сміття. Покращується вуличне освітлення у багатьох мікрорайонах.

За І півріччя 2013 року були виконані наступні роботи:

 1. Проведено  капітальний ремонт шиферної покрівлі – вул. М. Головко, 8, вул. Космонавтів, 16, вул. Космонавтів, 22.
 2. Проведено капітальний ремонт ліфта – вул. Горького, 4 (1)
 3. Проведено капітальний ремонт системи водопостачання – вул. Короленко, 19, вул. Шевченко, 25
 4. Проведено капітальний ремонт міжпанельних швів – вул. Українська, 7
 5. Проводяться роботи по капітальному ремонту внутрішньоквартального проїзду – вул. Радянська, 42
 6. Проводяться роботи по капітальному ремонту каналізаційної системи в підвалі – вул. М. Головко, 28
 7. Виготовлено робочі проекти та проведено експертизу на проведення капітальних ремонтів за адресами: капітальний ремонт м’якої покрівлі – Боженко, 25, Українська, 10, Радянська, 25, Сучкова, 29; шиферної покрівлі – Космонавтів, 28, Сучкова, 15; систем водопостачання – Боженко, 23, Радянська, 43, систем каналізації – Комсомольська, 15, 195-ї Стр. Дивізії, 6, капітальний ремонт електропроводки будинку – Спаська, 9а, Радянська, 31- пл. Леніна, 8, капітальний ремонт міжпанельних швів – Радянська, 32; капітальний ремонт ліфтів – Червоноармійська, 24 (4), М. Головко, 20 (2,3,4), М. Головко, 22 (4), внутрішньоквартальних проїздів – Радянська, 40, Комсомольська, 31, З. Білої, 2, З. Білої, 4, Сучкова, 33.

КП «НККП» відремонтовано 1,33 тис. м2 міських вулиць, витрачено 333 тис. грн.

ГУМАНІТАРНА СФЕРА

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

У Новомосковську, як і на Дніпропетровщині в цілому, продовжується реалізація заходів пілотного проекту з реформування  системи охорони здоров’я.

Новомосковський міський центр первинної медико-санітарної допомоги обслуговує 70286 чол. населення, з них: дорослого  населення – 57 813 чол., дитячого населення – 12 473 чол.

На 01.07.2013р. в склад  Центру  входе 7 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Надання медичної допомоги наближено безпосередньо до місця проживання мешканців.

В Центрі працює 109 лікарів,  з них - 42 лікарів первинної медико-санітарної допомоги та 183 осіб середнього медичного персоналу.

Протягом  6 місяців 2013 року спеціалізацію з сімейної медицини отримали 3 лікарів – терапевтів. На даний час 13 лікарів Центру продовжують отримувати спеціалізацію з сімейної медицини, з низ 5 лікарів – педіатрів, 8 лікарів - терапевтів. З  1 жовтня 2013 року вони почнуть працювати як сімейні лікарі.

За 6 місяців 2013 року 4 медичні сестри пройшли підготовку з ЗПСМ . Протягом 2013 року заплановано підвищення кваліфікації  ще 16 медичних сестер загальної практики.

Завершена підготовка документів на капітальний ремонт амбулаторії ЗПСМ № 4 за адресою вул. Українська,12.

Відремонтовано і готово до експлуатації приміщення кабінету замісної підтримувальної терапії за адресою вул. Шевченко,39.

На даний час документи знаходяться на розгляді у м. Дніпропетровську, планується почати впровадження замісної підтримувальної терапії, необхідної для пацієнтів наркологічного кабінету.

В березні 2013 року в центрі почав працювати тренінговий центр на базі амбулаторії ЗПСМ № 2. В його функції входить навчання лікарів при бажанні оволодіти практичними навичками в роботі з новим обладнанням, яке центр отримує протягом року.

Центр забезпечує знеболювання онкологічним хворим на дому щоденно.

Лікарі 6-ти амбулаторій ЗПСМ можуть користуватися інтернетом.

В Центрі працює система «Консультативна поліклініка КЗ ОКБ ім. Мечникова», з допомогою якої ведеться попередній запис пацієнтів до спеціалістів обласної лікарні через інтернет.

Продовжується проведення реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. На 11.07.2013 виписано 25757 рецептів для лікування хворих з гіпертонічною хворобою; кількість рецептів, за якими здійснено часткове відшкодування на 11.07.2013 р. – 4345 рецептів.

Згідно Наказу МОЗ України № 532 від 16.07.2012 р. «Про затвердження тимчасового порядку ведення електронного реєстру пацієнтів»  в реєстр внесено 57,232 % мешканців м Новомосковська.

В місті працює міська програма "Місцеві стимули для медичних працівників первинної ланки"  якою передбачено створення корпоративної мережі мобільного зв'язку, відшкодування коштів за проїзд у міському транспорті.

КУЛЬТУРА

На протязі 1півріччя  2013 року робота установ культури була спрямована на забезпечення інтелектуальних і культурних потреб населення, підтримці професійної творчої діяльності, сприянню молодим талантам, поповненню фондів бібліотек, розширенню гастрольної діяльності творчих колективів.

Традиційними стали різнопланові культурно – масові заходи щодо відзначення державних та професійних свят, народні гуляння, фольклорні заходи та творчі акції

З метою збереження та розвитку української культури та народної творчості проводились народні гуляння на свято Водохрещі «Новомосковська Йордань» у міському парку культури ім. Сучкова та мікрорайоні Перевал, свято Масляної, свято Трійці,ярмарок ,присвячений 235-річчю Свято-Троїцького собору за участю творчих колективів та народних майстрів управління культури та туризму (концертна програма,виставка народних умільців,караоке на майдані).

За програмою Президента України "Діти –майбутнє України" підготовлено та проведено свято відкриття двох дитячих майданчиків на мікрорайонах міста.   

За звітний період зразковий ляльковий театр «Барвінок» показав 5 вистав для шкіл та дитячих навчальних закладів міста.

Аматорський народний молодіжний театр «Муравейник» підготував прем’єрну виставу «Злодії бувають різні…» за мотивами творів класиків світової літератури А.Чехова, Д. Лондона та А. Аверченка. Прем’єра відбулася 20.03.2013 р.

У травні Міському Будинку культури виповнилося 60 років з дня відкриття,тому всі свята міського будинку культури присвячені цій приємний події.

ОСВІТА

Діяльність галузі освіти спрямовуватиметься на всебічний розвиток людини як особистості, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей, формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору.

Станом на 01.07.2013 року  у навчальних закладах міста існує досить широка мережа   гуртків:     

 • в загальноосвітніх навчальних закладах діють 75 гуртків за різними напрямками, в яких займаються  1595 учнів;
 • в центрі позашкільної роботи діють 83 групи, в яких займаються 1160 дітей за напрямками: художньо-естетичний, науково-технічний, еколого-натуралістичний, туристсько-краєзнавчий, військово-патріотичний, оздоровчий;
 • в дитячо-юнацькій спортивній школі діє 31 група з 4 видів спорту, в яких займаються 527 дітей. 

Станом на 1 липня 2013 року оздоровлено 1300 дітей пільгових категорій. Придбано  51 путівка в морські табори.

В загальноосвітніх навчальних закладах міста здобуває освіту 6579 учнів.

В режимі продовженого дня працює 9 загальноосвітніх навчальних закладів, групами продовженого дня охоплено 665 учнів 1-4  класів.

80  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 36 дітей з малозабезпечених сімей  забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням. 

Показник охоплення гарячим харчуванням учнів у школах міста складає 89,1%.

В І півріччі  2013р. була  продовжена робота по реалізації Концепції профільного навчання. Аналіз організації профільного навчання в місті  свідчить, що 72% старшокласників  охоплено профільним навчанням.

Доступність профільної та допрофільної освіти забезпечується і через міжшкільний навчально-виробничий комбінат, в якому в 26 групах навчається 454 учня.

В рамках профорієнтаційної роботи постійно  проводяться  заходи  з   професійної  орієнтації  старшокласників   і  ознайомлення  школярів  з  вищими навчальними закладами, сучасними  технічними,  комп’ютерними,  екологічними, управлінськими,  економічними, гуманітарними спеціальностями   і  спеціалізаціями. Так, в березні 2013р. відбулися зустрічі старшокласників шкіл міста з представниками ВНЗ м Дніпропетровська та Харкова. 31 січня 2013 року в рамках діяльності Науково-методичного центру «Наука двох народів», створеного Дніпропетровським Політехнічним коледжем та Дніпропетровським Обласним   Союзом Поляків, на базі колегіуму №11 відбулася  презентації Державного вищого навчального закладу Республіки Польща – Вищої Школи ім. Папи Римського Яна Павла ІІ в м. Бяла Подляска (Люблінське Воєводство).

Один із пріоритетних напрямів діяльності управління освіти у 2013 р. – році дитячої творчості є реалізація положень програми «Творча обдарованість». Показником результативності роботи з обдарованими дітьми стали перемоги учнів у міських,  обласних та Всеукраїнських олімпіадах, конкурсах - захистах учнівських науково дослідницьких робіт МАН.

З метою підтримки талановитих та обдарованих дітей було проведено традиційне свято вшанування відмінників навчання та переможців олімпіад «Асамблея зірок» з врученням стипендій міського голови. Стипендіатами стали 104 учня шкіл міста. Загальна сума стипендій – 4940 грн.

Велика увага в системі оновлення навчально-виховного процесу, яке відбувається в межах реалізації регіонального проекту започаткованого за ініціативою О. Ю.Вілкула «Новій Дніпропетровщині – нові стандарти  освіти», управлінням освіти, педагогічними колективами міста приділяється  саме питанню запровадження інформаційно-комунікаційних технологій, створенню єдиного інформаційного освітнього простору.  Так, продовжується реалізація  проекту «Обласна електронна школа», який об’єднує три підпроекти:         «Інтернет - школа для дітей з особливими потребами», які не мають можливості відвідувати навчальні заклади,  «Інтернет - школа для обдарованих дітей» та «Віртуальна аерокосмічна школа».

За підсумками 2012-2013 навчального року учнями шкіл міста отримано  6  срібних  та 42 золотих медалей, вручено стипендій на суму 18890 грн.

ТРАНСПОРТ

Підприємствами міста всіх форм власності, які працювали на ринку автомобільних перевезень в 1 півріччі  2013 року було перевезено 13,0 тис. тонн вантажів, що складає 86,6 % до показників  відповідного періоду минулого року. Вантажообіг збільшився на 2,1 % і склав 1.8 млн.т.км.

Пасажирським автотранспортом за 1 півріччя 2013 року   перевезено 1647,7 тис.пас., пасажирооборот склав 24,3 млн.пас.км. Порівняно з відповідним періодом 2012 року об'єм перевезень збільшився на 9,3 %, пасажирооборот на  8,8 %.

ФІЗИЧНА  КУЛЬТУРА  ТА   СПОРТ

З метою створення умов для залучення населення до занять фізичною культурою та спортом в місті затверджено і діє Цільова комплексна Програма розвитку фізичної культури та спорту у м. Новомосковську на 2009 -2016 р.р.

За звітний період 2013 року міськспорткомітетом та міським центром «Спорт для всіх» проведено 28 спортивно-масових заходів, в яких взяли участь біля 2960 чоловік.

Вісім перспективних спортсменів міста щомісячно протягом року отримують стипендії міськвиконкому (витрачено 4.8 тис. грн.).

Забезпечується всебічна підтримка спорту вищих досягнень. З метою якісної підготовки до обласних та всеукраїнських змагань проведено  5 навчально-тренувальних зборів з веслування академічного, веслування на байдарках і каное та легкої атлетики.

Протягом І півріччя 2013 року:

 • чемпіонами України стали – 4 чол.;
 • призерами Чемпіонату та Кубку України – 14 чол.;
 • чемпіонами області стали – 48 чол;
 • призерами чемпіонату області стали-64 чол.

Кількість заходів, проведених спортивними організаціями по місту  – 28.

Кількість учасників –  2960 чол.

Взяли участь у змаганнях:

Чемпіонат області –  137 чол.

Всеукраїнські  та Міжнародні турніри  – 72 чол.

За кошти  субвенцій з обласного бюджету у місті встановлено 2 спортивно-дитячих майданчики по вул. Радянська,236 та Глодянська,14.

ПІДПРИЄМНИЦЬКЕ  СЕРЕДОВИЩЕ

Одним з найважливіших напрямків  розвитку  економіки міста є розширення бізнесу й підприємництва.

Станом на 01.07.2013 року в місті зареєстровано 5 787 суб'єктів підприємницької діяльності, з них:

 •  фізичних осіб - 4 485 суб'єкт;
 • юридичних осіб – 1 302 суб'єкта.

Суб'єктам підприємництва  передано в оренду 9 117,0 м2 нежитлових приміщень  комунальної власності.

Торгівельна мережа міста збільшилася з початку року на 14 об'єктів:

 • маг."Космодром ", вул. Космонавтів,16 ;
 • маг."Шторка", вул. Радянська,41;
 • маг."Ювелиртрейд", вул. Радянська, 35;
 • маг."Карі", вул. Радянська, 54;
 • маг "Наталка-3" , вул. Радянська, 222а;
 • маг" Капітоша", вул. Сучкова, 13;
 • маг."Телефончик" , вул. Сучкова,13 ;
 • маг.МК"Ювілейний",вул. Радянська,44;
 • маг."Привоз", площа Перемоги ,3;
 • маг."Стокмабайл", вул..Сучкова,13;
 • маг."Лотомаркет",вул..Сучкова,7;
 • маг."Тепла оселя", вул..Радянська,20;
 • маг."Одяг", площа Перемоги,3;
 • маг."Меблі",вул..Радянська ,19а.

Виконавчий комітет міської ради приділяє виняткову увагу питанню розвитку підприємництва, підвищенню професійного рівня підприємців,наданню допомоги при оформленні дозвільних документів при започаткуванні підприємницької діяльності.

В місті працює Дозвільний центр. Видача дозвільних документів здійснюється виключно Дозвільним центром.

ПЕНСІЙНЕ  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

На обліку в пенсійному фонді станом на 01.07.2013 р. значилося 19784 пенсіонерів.

Станом на 01.07.2013 р. борг по пенсійному фонду склав 1679.6 тис. грн. Забезпеченість власними коштами на виплату пенсій склала 55.1 %.  

ПРОМИСЛОВІСТЬ

За січень – травень 2013 року промисловими підприємствами міста реалізовано продукції на суму  1246,7 млн. грн.,   що  на 16,6 % менше аналогічного періоду 2012 року.

Усього за 6 місяця 2013 року ПАТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод» виробив 122327 тонн труб, що на 1098 тони більше  виробництва за аналогічний період 2012 р., ріст виробництва продукції за звітній період склав 0,9 %.

 ТОВ " Завод ЗБ та ЕТВ" обсяг виробництва залізобетонних    виробів   за 6 місяців  2013 року  склав 19,1 тис. тонн,  або 112,4 % до аналогічного періоду минулого року.

ТОВ "Новомосковське" .Обсяг виробництва хлібобулочних виробів за 1 півріччя 2013 року склав 2745 тонн, або 35,9 % до аналогічного періоду минулого року.

Виробництво проводів та кабелів ТОВ "Кабельний завод "Енергопром" склало 30468 км, або 72,5 % до аналогічного періоду минулого року.

У порівнянні з аналогічним періодом 2012 року збільшило обсяги виробництва меблів в 4 рази ТОВ «Укрторгобладнання"

У висновку слід зазначити, що зосередивши в звітному році обмежені фінансові ресурси на розв'язання невідкладних завдань, поточних задач, у сфері освіти, охорони здоров'я, житлово-комунального господарства вдалося забезпечити позитивні результати розвитку міста.

Розглянувши основні показники програми соціально-економічного та культурного розвитку міста за 1 півріччя  2013 року, з метою подолання негативних тенденцій в економіці міста, забезпечення зростання обсягів виробництва продукції, стабілізації фінансової діяльності усіх галузей народного господарства міста підвищення на цій основі життєвого рівня населення та вирішення існуючих проблемних питань, керуючись Законом України ст.27 п.1 "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчий комітет                                           

ВИРІШИВ:

 1. Інформацію про соціально-економічний  та культурний  розвиток міста за 1 півріччя   2013 року взяти до відома.
 2. Зобов’язати заступників міського голови по напрямкам роботи та рекомендувати керівникам підприємств та організацій усіх форм власності:
 • спрямувати організаційну роботу на закріплення позитивних тенденцій щодо створення умов для економічного зростання, поліпшення добробуту населення;
 • вжити конкретних заходів щодо надолуження відставання в галузях господарського комплексу та нарощування обсягів виробництва продукції;
 • забезпечити умови для нарощування конкурентоспроможної продукції шляхом зниження її енергоємності, покращення якості, розвитку маркетингу та збільшення споживчого попиту на вітчизняну продукцію, зокрема, на внутрішньому ринку;
 • забезпечити створення сприятливих умов для розвитку малого підприємництва, у першу чергу - виробничого, як невід’ємної частини нової структури економіки міста, основного джерела створення нових робочих місць, залучення додаткових інвестицій, збільшення податкових надходжень до бюджету;
 • створити сприятливі умови для більш широкого залучення іноземних інвестицій у народне господарство міста;
 • забезпечити підвищення рівня безпеки праці;
 • вжити конкретні заходи для забезпечення продуктивної зайнятості населення;
 • не допускати виникнення заборгованості з виплати заробітної плати підприємствам, що мають заборгованість, вжити вичерпних заходів щодо їх погашення.
 1. Рекомендувати керівникам підприємств та організацій усіх форм власності, які допустили зниження обсягів виробництва за 1 півріччя 2013 року, вжити заходів щодо надолуження відставання та провести ретельний аналіз причин, які його спричинили та вважати пріоритетними напрямками роботи:
 • здійснення комплексу заходів, спрямованих на розширення внутрішнього попиту на групу товарів і виробленої продукції, тим самим, зробити посилення ролі внутрішнього виробництва, визначення нових ринків збуту на вироблену продукцію в усіх сферах діяльності, забезпечити на цій основі збільшення обсягів випуску і реалізації продукції.
 1. Управлінню житлово-комунального господарства (Устименко С.Д.):
 • вжити заходів, щодо продовження роботи з реформування житлово-комунального господарства міста;
 • забезпечити надання житлово-комунальних послуг належної якості, повних розрахунків споживачів за отриманні послуги;
 • запровадити енергозберігаючі технології та заходи, спрямовані на зниження питомих витрат і технологічних втрат енергоносіїв у виробництві послуг та зменшення їх собівартості.
 1. Управлінню  праці   та    соціального   захисту   населення   м. Новомосковська (Горбач Г.М.):
 • забезпечити дотримання державних гарантій в оплаті праці всіма суб'єктами господарювання;
 • впровадити постійний контроль за рівнем оплати праці на підприємствах міста з метою недопущення виплати заробітної плати в розмірах, нижчих від затвердженого законодавством мінімального рівня, а також, виключення фактів мінімізації офіційного заробітку працівників;
 • проводити моніторинг укладання колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях, які використовують найману працю з метою забезпечення соціально-трудових гарантій працівникам;
 • посилити контроль за забезпеченням дотримання суб'єктами господарювання норм часу, виробітку, обслуговування, нормативів чисельності відповідно до нормативно-правових актів;
 • продовжити роботу по соціальному обслуговуванню осіб без постійного місця проживання (гаряче харчування в осінньо-зимовий період, медичне обстеження, лікування в разі необхідності);
 • продовжити роботу по збільшенню кількості одержувачів різноманітних соціальних виплат, посилення їх адресності (за рахунок бюджетів різних рівнів).
 1. Комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) до державного та місцевого бюджетів:
 • проводити співбесіди з керівниками економічно активних підприємств та організацій міста всіх форм власності з питання підвищення фонду оплати праці;
 • активізувати роботу щодо усунення фактів сплати заробітної плати на підприємствах міста в розмірі, меншому за мінімальний.
 1. Управлінню економіки міськвиконкому (Хохлова М.М.):
 • забезпечити виконання заходів у системі роботи дозвільного центру, забезпечити якісну роботу адміністратора, систематичне висвітлення в газеті інформації про роботу дозвільного центру;
 1. Головному лікарю КНП « Новомосковський  міський центр первинної медико-санітарної допомоги" (Гінкота Л.В.) продовжити роботу щодо:
 • покращення якості медичної допомоги;
 • розвитку мережі денних стаціонарів;
 • забезпечення повноцінного та ефективного використання діагностичного обладнання;
 • укріплення матеріально – технічної бази міської лікарні.
 1. Рекомендувати   Новомосковському    міськрайонному    центру   зайнятості (Кадевич С.Г.):
 • проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців і населення щодо переваг легальної зайнятості, виконання трудового законодавства, забезпечення гарантій державного захисту від безробіття;
 • з метою формування повного банку вакансій та створення умов для працевлаштування незайнятих громадян (насамперед тих, хто відноситься до: соціально-незахищених категорій населення; молоді, якій надається перше робоче місце; дітей-сиріт; інвалідів; жінок, які мають неповнолітніх дітей та інших) проводити постійно співпрацю з роботодавцями;
 • активізувати роботи із працевлаштування осіб на дотаційні робочі місця  шляхом виплати одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності;
 • збільшити чисельність незайнятих громадян, які проходитимуть професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації;
 • продовжити роботу по збільшенню кількості громадян залучених до участі в оплачуваних громадських роботах.
 1. Управлінню освіти (Падашуля Н.І.) продовжити роботу по:
 • створенню умов, які відповідають сучасним вимогам для навчання дітей у відповідності з їхніми фізичними особливостями, здібностями та схильностями через: розширення можливостей одержання учнями якісної освіти; подальший розвиток профільного навчання; виконання в повному обсязі  інваріативної і варіативної складових навчальних планів; підтримки талановитих і обдарованих дітей (моральне і матеріальне стимулювання);
 • ефективному використанню сучасних освітніх технологій;
 •  виконанню заходів щодо еколого–морального виховання дітей та підлітків учбових закладів міста;
 • здійсненню заходів щодо укріплення здоров’я дітей, їх фізичного розвитку; медичному обслуговуванню дітей під час навчання й оздоровлення; укріпленню матеріальної бази шкільних медичних кабінетів;
 • соціальному захисту дітей і підлітків з «кризових сімей», пільгових категорій, відмінників навчання, переможців творчих конкурсів, олімпіад, дітей з девіантною поведінкою;
 • зміцненню та удосконаленню матеріально – технічної бази закладів освіти;
 • здійсненню заходів з підготовки та підвищенню кваліфікації педагогічних працівників.
 1. Комітету з фізичної культури та спорту (Шевцова Т.Г.) продовжити роботу щодо:
 • проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно масової роботи з населенням міста; розвитку спорту вищих досягнень та підготовки спортивного резерву; проведення міських спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів по видам спорту; організації проведення фізкультурно-оздоровчої роботи за місцем проживання; збільшення груп фізкультурно-оздоровчого напрямку для людей похилого віку;
 • розвитку дитячо-юнацького спорту; збереження дитячо-юнацьких спортивних шкіл м. Новомосковська; відкриття нових секцій, федерацій.
 1. Головному  спеціалісту з питань екологічного забезпечення життєдіяльності м. Новомосковська (Сікач Н.Л.):
 • посилити контроль за виконанням заходів по збереженню еколого–морального здоров’я новомосковців та покращення екологічної культури територіальної громади, активізувати роботу в засобах масової інформації у досягненні цієї справи;
 • здійснювати контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог природоохоронного законодавства на території м. Новомосковська.
 1. Управлінню культури та туризму (Шаликін В.П.) продовжити роботу по:
 • збереженню мережі закладів культури та забезпечення їх діяльності;
 • наданню бібліотечно–інформаційних послуг, збільшенню бібліотечного фонду;
 • сприянню розвитку дитячої художньої творчості (проведення конкурсів, фестивалів, виставок, концертів творчих колективів міста);
 • реалізації заходів в рамках міських цільових програм щодо охорони, збереження і використання об’єктів культурної спадщини в місті та розвитку туризму;
 • збереженню культурного потенціалу міста з примноженням національних традицій;
 • розвитку музейної справи (збереження і популяризація історії та культури міста, проведення науково – дослідницької діяльності);
 • забезпеченню підтримки обдарованої учнівської молоді й провідних майстрів культури та мистецтв;
 • забезпеченню організації, підготовки і проведення загальноміських урочистих і протокольних заходів, державних і професійних свят, участі талановитих новомосковців в міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних фестивалях і конкурсах, розвитку народних промислів.
 1. Відділу інформації та прес-служби (Хорішко І.В.)  забезпечити широке висвітлення у засобах масової інформації діяльності  виконавчого комітету  міської ради щодо соціально-економічного розвитку міста.
 2. Координацію роботи щодо виконання цього рішення покласти на заступників міського голови по напрямкам роботи.

Міський Голова С.А. Мороз

Підготував: Начальник управління економіки М.М. Хохлова

Узгоджено: Керуючий справами І.М.Марченко

Заступник міського голови з питань економічного розвитку ринкових реформ та підприємництва О.М. Воскобойник

Секретар міської ради Б.В. Мазур

в.о. начальника юридичного управління О.В. Мартинюк