Облікова картка
Номер облікової картки: 
378
Джерело інформації: 
Управління економіки
Галузь: 
Місцеве самоврядування
Вид: 
Рішення сесії
Форма зберігання документа: 
Паперова
Місце зберігання документа: 
Організаційний відділ

РІШЕННЯ

ХXXIII сесії Новомосковської міської ради VI-го скликання

№76 від 27.02.2013

Про виконання програми соціально-економічного і культурного розвитку м. Новомосковська за 2012 рік

Робота міської ради, виконкому, підприємств, організацій і установ міста в 2012 році була націлена на забезпечення  виконання показників програми соціально-економічного та культурного розвитку, затверджених  рішенням сесії міськради № 415 від  30 грудня 2011 року.

Проведена в 2012 році міською владою політика була направлена, у першу чергу, на підвищення добробуту жителів міста шляхом динамічного економічного росту, проведення активної інвестиційної політики й розвитку території.
У скарбничку досягнень року ввійшли стійкі показники соціально-економічного росту, підвищення й своєчасна виплата заробітної плати.

Наше місто в умовах недостатності дохідного потенціалу бюджету змогло забезпечити   виконання соціальних програм (програма соціального захисту населення м.Новомосковська, програма   соціального   захисту   прав    дітей   та розвитку    сімейних    форм     виховання      дітей-сиріт та   дітей, позбавлених батьківського піклування у м. Новомосковську, програма «Створення безбар’єрного середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями у місті Новомосковську», про підтримку громадських організацій ветеранів міста та інші).

 

СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА

Головним пріоритетом міської влади було, є   і буде суворе дотримання  соціальної спрямованості у своїй діяльності.        

Ефективно реалізується в місті соціальна політика, своєчасно одержують заробітну плату працівники бюджетних установ, здійснюється виплата пенсій громадянам та адресна допомога незахищеним верстам населення. Не залишаються без

уваги люди з обмеженими фізичними можливостями, діти з малозабезпечених родин, ветерани війни.

На сьогодні  в місті проживає близько 20 тис. пенсіонерів, з них 316 інвалідів Великої Вітчизняної війни та 496 учасники бойових дій; 217 дітей-інвалідів у віці до 16 років,  81 дітей, які позбавлені батьківського піклування, майже 1244 одиноких матерів, 98 малозабезпечених сімей, з дітьми, доходи яких нижче гарантованого мінімуму.

Особливою метою є необхідність забезпечення цієї категорії громадян та їх сімей належним рівнем соціальних допомог, надання додаткових пільг і стипендій за рахунок міського бюджету тощо.

Згідно Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на обліку в управлінні праці станом на 01.01.2013 р. знаходиться 416 постраждалих: з них 51 потерпіла дитина, 17 сімей, котрі отримують пільги з втрати годувальника, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою.  У 2012 році було оздоровлено 23 особи (15 – дорослих; 8 - дітей). 

Питання виконання Указів, розпоряджень Президента України, Уряду України щодо посилення соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, знаходяться на особливому контролі і вирішуються комплексно.
Не перший рік в місті робляться конкретні кроки по поліпшенню забезпечення інвалідів сучасними засобами пересування. Зокрема, вдалось добитися того, щоб усі, хто має потребу в інвалідних колясках, отримували їх. 

Станом на 01.01.2013 року  технічними та іншими засобами реабілітації забезпечено 158 інваліда.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевому інваліди загального захворювання та ветерани війни, які мають групу інвалідності забезпечуються санаторно-курортними путівками. Так, на 2012 рік виділено 337,1 тис.грн., оздоровлено 91 ветеран. За рахунок обласного бюджету оздоровлено 18 ветеранів війни.

Щорічно здійснюються компенсаційні виплати інвалідам війни на бензин та транспортне обслуговування. В 2012 році компенсацію на бензин отримали 4 особи які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, на суму 21,0 тис.грн., та 78 інваліда війни на суму 11,1 тис.грн., на транспортне обслуговування 77 чол, на суму 14,5 тис.грн.  

Один раз на два роки замість санаторно – курортної путівки інвалідам Великої Вітчизняної війни виплачується компенсація  за невикористане санаторно – курортне лікування. В 2012 році отримали 15 інвалідів війни на загальну суму 6,1 тис.грн.

В рамках акції  ”Здоров’я нації – здоров’я всіх”  з місцевого бюджету  виділено  5,6  тис.грн. для забезпечення ветеранів війни та праці окулярами та слуховими апаратами. В 2012 році 1 ветеран війни забезпечений окулярами і 5 – слуховими апаратами.

Що стосується пільгового протезування зубів, то щороку в міському бюджеті виділяються кошти на ці цілі. На 2012 рік виділено 15,0 тис.грн. і проведено протезування зубів   13 ветеранів війни. 

У цьому році проведено  капітальний ремонт житлового будинку по вул..Сагайдачна,43 інваліду Великої Вітчизняної війни на суму 8,1 тис.грн..

У місті Новомосковську функціонує два дитячих будинків сімейного типу та п’ять прийомних сімей, в яких виховується 24 дитини-сироти та позбавлених батьківського піклування. На виплату державної соціальної допомоги  дітям-сиротам  та на грошове забезпечення батькам – вихователям та прийомним батькам використано в 2012 році  735,4 тис. грн..

Одним з видів соціальної допомоги малозабезпеченим верствам населення є житлові субсидії. В 2012 році призначено субсидій 3121 сім’ї на суму 3948,7 тис.грн. 

Постійно  проводилися засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і  повноти сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) до державного та місцевого бюджетів. Протягом 2012 року проведено 9 засідань, на яких заслухано керівників 60 підприємств. Також в місті створена міська робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Дана комісія постійно проводить роз'яснювальну роботу з керівниками підприємств щодо недопущення виплати заробітної плати нижче законом встановленого мінімуму та виплати її без перерахування податку з доходів фізичних осіб. Протягом 2012 року проведено 12 засідань робочої групи, на яких заслухано керівників 62 підприємств. 

Дійовим механізмом регулювання заробітної плати є система колдоговірних відносин. Ведеться постійний контроль за укладенням  колективних договорів. За 2012 рік  було зареєстровано 59 колективних договорів.

За прогнозними даними заробітна плата збільшиться до кінця року на 7,3 % та складе приблизно 2450 грн.   

Слід зазначити, що заборгованість із виплати заробітної плати по місту станом на 01.01.2013р. відсутня.

табл. №1

Динаміка росту середньої заробітної плати по м. Новомосковську за всіма галузями економіки

грн.

2010 р.

2011 р.

 2012р.
(прогноз)

темп росту до попереднього року, %

всього по місту

1803.3

2078.9

2450.0

107.3

 

ЗАЙНЯТІСТЬ  НАСЕЛЕННЯ

Протягом 2012   року   за   сприянням   у   працевлаштуванні   в   центр  зайнятості звернулося  1741 чол.

Станом  на   01.01.2013 року на обліку  перебуває 772 чол., у т. ч.758 безробітних. У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року  на обліку перебувало 592 чол., у т.ч. 581 безробітних. Таким чином, спостерігається тенденція до  збільшення кількості перебуваючого на обліку незайнятого населення. 

У загальній чисельності безробітних питома вага жінок складає 60,3 %, що менше показників минулорічного періоду (67.8%). Збільшилася питома вага молоді у віці до 35 років, в звітному періоді вона склала 50,5% (в відповідному періоді минулого року 48,7%). 

Протягом звітного періоду передбачалося, що з підприємств, установ та організацій буде вивільнено в зв’язку зі скороченням чисельності або штату 436 чол. Фактично вивільнено в зв’язку зі скороченням чисельності або штату 76 чол. 

Серед підприємств, які подали списки  про заплановане звільнення, найбільшу кількість працівників (131чол.) планувалось вивільнити  в зв’язку з реорганізацією з Новомосковської об’єднаної податкової інспекції. Проте вивільнення працівників вдалося запобігти.

Також в зв’язку з реорганізацією надала списки на вивільнення Філія Новомосковське відділення № 2991 ВАТ «Ощадбанк», планувалося вивільнити 93 чол., проте вивільнення не відбулося.

У четвертому кварталі 2012 року відбулася ліквідація Новомосковської міської санітарної станції, фактично було звільнено за скороченням  штату 54 чол., з числа вивільнених 33 особи звернулися до центру зайнятості за сприянням в працевлаштуванні.

Станом на 01.01.13 року вакантних місць по м. Новомосковську - 89 з них 44 - робітничі місця, 36 - місця службовців, 9– місць, які не потребують спеціальної підготовки.

У порівнянні з аналогічним  періодом  минулого  року загальна кількість вакансій скоротилася в 1,9 рази (загальна кількість вакансії станом на 01.01.2012р. була 175). Вакантні місця зареєстровано на таких підприємствах міста, як ТОВ» Новомосковський посуд», ТОВ «Новомосковське»,  Управління освіти.

Протягом 2012 року працевлаштовано 461 чол., що складає 19.7 % шукаючих роботу. 

За звітній період  укладено 28 договорів на проведення громадських робіт. Фактично в громадських роботах брали участь 198 чол.

Протягом 2012 року на профнавчання було направлено 83 чол. з числа незайнятого населення за професіями відповідно до потреб ринку праці. Всього проходили навчання 133 чол. Безробітні навчалися та підвищували кваліфікацію за наступними професіями та спеціальностями: кухар,перукар,секретар керівника, слюсар  з ремонту  автомобілів, автоматизація бухгалтерського обліку, основи бізнес-планування тощо.

У звітному періоді 16 чол. одержали одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності. За сприянням  служби зайнятості безробітні відкрили власну справу за такими видами економічної діяльності , як торгівля, консультаційні послуги, надання послуг з перевезення , організація свят, виробництво меблів  тощо.

 

РЕФОРМУВАННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

Міська влада продовжує робити суттєві кроки у сфері реформування житлово-комунального господарства.

Основна увага в житлово-комунальному господарстві міста була зосереджена на забезпеченні  необхідного рівня обслуговування мешканців, наданні якісних комунальних послуг, підтриманні санітарного порядку , благоустрою, створенні комфортного середовища для проживання. 

Станом на 01.01.2013 року були виконані такі роботи:

 • Проведено капітальний ремонт шиферної покрівлі – 5 будинків (3405 м2) на суму 453,6 тис. грн. (вул. Космонавтів, 20, вул. 195-ї Стр. Дивізії, 4, вул. Радянська, 13, вул. Радянська, 33, вул. Радянська, 26 – пл. Леніна, 5)
 • Проведено капітальний ремонт м'якої покрівлі – 3 будинки (2226 м2) на суму 289,1 тис. грн. (вул. В. Ковалівка, 20, вул. Шевченко, 31, вул. Жовтнева, 20)
 • Проведено капітальний ремонт системи холодного водопостачання в підвалах ж/буд. – 1 будинок (109 м. п.) на суму 52,2 тис. грн. (Радянська, 236)
 • Проведено капітальний ремонт електропроводки з улаштуванням додаткової арматури, з заміною приборів обліку – 1 будинок на суму 20,2 тис. грн. (Сучкова, 19)
 • Проведено капітальний ремонт балконів – 1 будинок на суму 20,7 тис. грн. (Радянська, 33)
 • Проведено капітальний ремонт внутрішньоквартальних доріг на суму 150,0 тис. грн. (вул. Радянська, 44).
 • Проведено капітальний ремонт міжпанельних стиків – 1 будинок на суму 37,3 тис. грн. (Українська, 7)
 • Проведено капітальний ремонт ліфта по вул. Горького, 4(1) – на суму 43,0 тис. грн.
 • Виготовлення робочих проектів та проведення експертиз кошторисної документації – 31 одиниць на суму 165,1 тис. грн.

На проведення поточних та капітальних ремонтів доріг міста, утримання доріг на 2012 рік виділено 2 581,2 тис. грн. (державний бюджет – 2 050,9 тис. грн.)  - виконано поточний ремонт вулиць Радянська, Сучкова, В.Ковалівка, вул. Лікарняна, Червоноармійська, Українська, пл. Перемоги, вул. 195 Стрілецької дивізії, Волгоградська, З.Білої, нанесена осьова розмітка один раз, придбана протиожеледна суміш 15,8 тис. грн., придбані дорожні знаки на суму 45,2 грн., оплачено виготовлення проектно-кошторисної документації  на капітальний ремонт пл. Леніна та вул. Малютина та Толстого. Проведено капітальний ремонт вул. Малютина та Толстого.

Виконані роботи по очищенню меліомережі на суму 56,9 тис. грн. та очищення прибережної зони р. Самара на суму 43,1 тис. грн.

Розроблено гідравлічну модель мережі водопостачання м. Новомосковська та технічних заходів по оптимізації її роботи на суму 98,8 тис. грн.

Складено та узгоджено технічне завдання для розробки робочого проекту «Комплекс автоматизованих систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій і оповіщення людей у разі їх виникнення для хлораторної ВНС-ІІІ КП «Новомосковськ водоканал» в сумі 16,6 тис. грн.

Придбано 80 контейнерів для збору ТПВ на суму 98 тис. грн.

 

Інвестиційна діяльність

По об'єктах комунального господарства фінансування коштів здійснювалось за звітній період з місцевого бюджету на суму 1850.6 тис. грн., з обласного бюджету – 2559.3 тис.грн.

Виділенні   кошти з місцевого бюджету  освоєні  на:

 • будівництво водопроводу по вул. Декабристів, Київській в м. Новомосковську (702,8тис.грн в тому числі 103,1 тис.грн погашення кредиторської заборгованості за 2011 рік);
 •  парк ім. Сучкова (прибережна зона) в м. Новомосковську - 255,0 тис.грн. (реконструкція та коригування);
 • реконструкція каналізаційного колектору  по вул. З.Білої -13,4 тис.грн (експертиза , погашення 5,7 тис.грн кредиторської заборгованості за 2011 рік);
 •  каналізаційна насосна станція № 2 по вул. Дзержинського, каналізаційна насосна станція  № 1 по вул. Комсомольська –реконструкція та переоснащення ВНС по вул. Сучкова в м. Новомосковську - 299.5 тис.грн(погашення заборгованості за 2011р.);
 • Будівництво каналізаційної насосної станції по вул. Спаській -96,4 тис.грн(благоустрій);
 • Водопровід по вул. Б.Хмельницького, Курченко, Чкалова -70,0 тис.грн. (перерахунок кошторисної документації);
 • Будівництво водопроводу по вул. Челюскіна - 30,4 тис.грн.(проектно-вишукувальні  роботи);
 • Реконструкція каналізаційної  системи  по вул.З.Білої, м.Новомосковськ- 15,2 тис.грн ;
 • Проведення робіт з устаткування світлофорних об»єктів по вул.Радянській в р-ні  ж/б 35 (р-н «літака»), на перетині вул.Сучкова та вул.З.Білої, на перетині вул.Радянській та вул.Боженко – 47,0 тис.грн ;
 • Капітальний ремонт філії амбулаторії ЗПСМ №4 м.Новомосковськ, вул. Українська,12- 40,0 тис.грн;
 • Капітальний ремонт філії амбулаторії ЗПСМ №1 м.Новомосковськ , вул. Космонавтів 20- 10,9 тис.грн;

Протягом 2012р. до Цільового фонду «Соціально-економічного розвитку міста» надійшло 196339 грн.

 

ЖИТЛОВА ПОЛІТИКА

Протягом січня - вересня  2012р. забудовниками міста було введено в експлуатацію житла загальною площею 5082 м2 , що більше показника попереднього року у 3 рази.

В місті введено в експлуатацію 60-квартирний житловий будинок по вул. .Короленко та 24-квартирний житловий будинок по вул. Тургенєва .

 

ГУМАНІТАРНА СФЕРА

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

У Новомосковську, як і на Дніпропетровщині в цілому, продовжується реалізація заходів пілотного проекту з реформування  системи охорони здоров’я. Створюються сприятливі умови для лікування, ремонтуються та обладнуються новітнім медичним обладнанням амбулаторії.

В місті створено Центр первинної медико-санітарної допомоги.

В склад  Центру  входять 7 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Надання медичної допомоги наближено безпосередньо до місця проживання мешканців.

Лікарі 6-ти амбулаторій можуть користуватися Інтернетом. 

В Центрі працює система «Консультативна поліклініка КЗ Обласна клінічна лікарня ім. Мечникова», з допомогою якої ведеться попередній запис пацієнтів до спеціалістів обласної лікарні через Інтернет. 

В місті діє міська програма «Місцеві стимули для медичних працівників первинної ланки», в рамках  якої передбачено створення корпоративної мережі мобільного зв’язку, відшкодування коштів за проїзд у міському транспорті.
Центром отримано 10 спецавтомобілів. 

З травня 2012 року в Центрі проводяться організаційні заходи з реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

З серпня 2012 року в Центрі згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України № 532 від 16.07.2012 року «Про затвердження тимчасового порядку ведення електронного реєстру пацієнтів» почалося створення цього реєстру.  На 18.01.2013 року в реєстр внесено 36 896 мешканців (52,60 %) м. Новомосковська.

 

КУЛЬТУРА

Протягом 2012 року робота установ культури була спрямована на забезпечення інтелектуальних і культурних потреб населення, підтримці професійної творчої діяльності, сприянню молодим талантам, поповненню фондів бібліотек, розширенню гастрольної діяльності творчих колективів. 

За 2012 рік закладами культури в порівнянні з 2011 роком на території міста було проведено:


п/п

Кількість заходів

Клубні заклади 
(та міський організаційно-методичний центр клубної роботи)

Міська централізована бібліотечна система

Міський історико - краєзнавчий музей

Школа 
естетичного виховання ім..М.Бровченко

2011

1137

542

516

37

42

2012

1124

520

517

40

47

Заходи обласного рівня:

 • обласний конкурс молодих художників «Палітра».

Заходи Всеукраїнського рівня:

 • відкритий Всеукраїнський фестиваль сучасного танцю «Самарська осінь»;
 • щорічне свято народного прикладного мистецтва «Містечко майстрів»;
 • Республіканський байкерський збір «Motoparty Samara 2012».

У 2012 році розпочатий капітальний ремонт міського будинку культури, в цьому році в повному обсязі замінено вікна будівлі на металопластикові, профінансовано 243,3 тис. грн. За програмою «Бібліоміст» бібліотеки отримали 12 комп’ютерів.

У 2012 році розпочато реконструкцію неповторної історичної спадщини, перлини Присамар¢я – Свято-Троїцького собору.

У Новомосковську працює школа естетичного виховання ім. М. Бровченка, що має два відділення: музичне та художнє. Порівняно з 2011 роком контингент викладачів т учнів зменшився і складає 27 викладачів та 356 учнів (у 2011 р. – 29 викладачів, 367 учнів). Зменшення відбулося у зв’язку зі збільшенням уроків на 45 хв. у відповідність до Типових учбових планів Міністерства культури. Незмінною залишилась кількість учнів пільгових категорій, що навчаються безкоштовно за рахунок міського бюджету (45 чоловік). Незмінною залишилась і батьківська плата.

На 1.01.2013 року бібліотечний фонд налічує  183069   примірників. надійшло за 2012 рік - 2929 примірників книг.

Традиційними стали різнопланові культурно – масові заходи щодо відзначення державних та професійних свят, народні гуляння, фольклорні заходи та творчі акції.

З метою збереження та розвитку української культури та народної творчості проводились народні гуляння на свято Водохрещі «Новомосковська Йордань», свято Масляної та народні гуляння на Трійцю, Івана Купала та Свято Борщу в міському Будинку культури.                 

В рамках програми соціального розвитку «Будуємо нову Дніпропетровщину» підготовлено та проведено концертну програму для відкриття дитячих майданчиків

табл. №4

Основні показники галузі розвитку культури та туризму

Показники

Одинця виміру

2010 р.

2011 р.

 2012 р.

Кількість закладів культури

один.

5

5

5

Кількість бібліотек

один.

30

30

30

- в тому числі дитячих

-//-

19

19

19

Кількість бібліотек міської центральної бібліотечної системи

один.

6

6

6

- в тому числі дитячі

-//-

2

2

2

Книжковий фонд міської центральної бібліотечної системи

тис. екз.

180.7

180.2

183.1

ОСВІТА

Освітній простір міста  - це 18 шкіл, серед них 2 НВК,   вечірня середня школа, 3 заклади нового типу (колегіум № 11, ліцей «Самара», гімназія № 3). Крім того, для задоволення потреб національних меншин, в місті працює середня загальноосвітня школа № 8, навчання в якій ведеться російською мовою (139 учнів).

В загальноосвітніх навчальних закладах міста здобуває освіту 6579 учнів.

До перших класів в 2012 році зараховано 679 учнів.

В режимі продовженого дня працює 9 загальноосвітніх навчальних закладів, групами продовженого дня охоплено 665 учнів 1-4  класів.

У 2012 н.р. була  продовжена робота по реалізації Концепції профільного навчання. Аналіз організації профільного навчання в місті  свідчить, що 72% старшокласників було охоплено профільним навчанням ( в 2011 р. – 68% ).

Показником результативності роботи з обдарованими дітьми стали перемоги учнів у міських та обласних олімпіадах, аучні ліцею «Самара», колегіуму №11, СЗШ №18  у 2012 році увійшли до збірної  обласної команди  Всеукраїнського етапу олімпіад з базових дисциплін; конкурсах - захистах учнівських науково дослідницьких робіт МАН.
З метою підтримки талановитих та обдарованих дітей протягом 2012 року проводилось:

Лютий - свято вшанування відмінників навчання та переможців олімпіад «Асамблея зірок» з врученням стипендій міського голови. Стипендіатами стали 144 учня шкіл міста. Загальна сума стипендій – 7000 грн.

Травень – вручення стипендій імені героїв Великої Вітчизняної війни, кращим випускникам шкіл міста. Стипендіатами стали 22 випускники шкіл (2200 грн.).

1 червня – зустріч міського голови з талановитими  та обдарованими дітьми, переможцями обласних олімпіад, творчих та інтелектуальних конкурсів, спортивних змагань.  62 учня отримали стипендії міського голови на загальну суму 2920 грн. 

За високі досягнення у навчанні 59 випускників шкіл нагороджені золотими і 2 випускника срібними медалями.

Велика увага в системі оновлення навчально-виховного процесу, яке відбувається в межах реалізації регіонального проекту започаткованого за ініціативою О. Ю.Вілкула «Новій Дніпропетровщині – нові стандарти  освіти» приділяється  питанню запровадження інформаційно-комунікаційних технологій, створенню єдиного інформаційного освітнього простору. Зокрема,  з 1 вересня  2012 року впроваджено проект «Обласна електронна школа», який об’єднує три підпроекти: «Інтернет-школа для дітей з особливими потребами», які не мають можливості відвідувати навчальні заклади,  «Інтернет-школа для обдарованих дітей» та «Віртуальна аерокосмічна школа».

Проект «Електронний  дошкільний навчальний заклад» створив можливість запровадити електронну чергу в дошкільний навчальний заклад. Тепер батьки можуть , не виходячи з дому, поставити свою дитину в чергу на отримання місця в дитячому садку, відслідковувати статус поданої заявки і стежити за просуванням черги. Крім того, є можливість, отримати необхідну інформацію про всі дитячі установи обраного регіону.

З метою забезпечення права педагогічних працівників на підвищення кваліфікації в кожному закладі освіти міста складено перспективний план курсової перепідготовки вчителів до 2017р. На його основі щорічно станом на 01.09 складається план курсової перепідготовки і подається заявка в міський методичний кабінет.

За 2012 р. пройшли курсову перепідготовку 188 вчителів міста згідно плану.

Протягом 2012 року у школах продовжувалась робота з екологічної освіти та виховання учнів.

Методичним центром роботи з питань еколого – морального  виховання  є міський центр позашкільної роботи.

В місті функціонує 9 дошкільних навчальних закладів (2358 дитини) комунальної форми власності, різноманітні за напрямками роботи, контингентом дітей, підходами до змісту та методів виховання. Також надають освітні послуги дошкільної освіти 2 навчально-виховні   комплекси «загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» (50 дітей).

У 2012 році із запланованого відкриття додаткових груп не відбулося із-за недостатнього фінансування бюджетних структур.

Протягом року була проведена велика робота щодо відновлення роботи дошкільного навчального закладу «Чебурашка» (11 груп, 200 місць). А саме, виготовлений робочий проект на реконструкцію дошкільного навчального закладу «Чебурашка» з улаштуванням автономної котельні по вул. Велика Ковалівка, 14, проведена його експертиза, виготовлені технічні умови та погоджені з відповідними структурами (на суму 267 тис. 819 грн. 88 коп.).

Із 6579 учнів, що навчаються в школах міста, у 2012 році охоплено всіма видами харчування 100% учнів. Гарячим харчуванням охоплено: учнів 1-4 класів - 100%,   учнів 5-11 класів – 88,4%.

Організовано харчування учнів гарячими комплексами. При харчоблоках діють шкільні буфети.

Щоденне меню складається у відповідності до примірного двотижневого меню, затвердженого СЕС, забезпечується різноманітне харчування дітей. Організовано дієтичне харчування дітей, які цього потребують.

З місцевого бюджету на харчування дітей-сиріт виділено 36 тис. 309 грн.; малозабезпечених дітей  - 4 тис. 721 грн.; учнів 1-4 класів 1 млн. 367 тис. 906 грн.

Усі навчальні заклади забезпечені медичними кабінетами.

Влітку 2012 року в пришкільних таборах оздоровилося  2114  дітей та підлітків З них за кошти місцевого бюджету - 1464 дітей пільгових категорій (406 дітей із багатодітних і малозабезпечених сімей, 840 обдарованих і талановитих, 150 дітей, які знаходяться на диспансерному обліку, 19 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування).

Під час роботи пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням на базі закладів освіти всі табори були забезпечені медичними працівниками, які здійснювали медичне обслуговування дітей.

В кожному навчальному закладі створюються здоров¢язберігаючі середовища.

Щороку на покращення матеріально – технічної бази навчальних закладів та стану будівель виділяються кошти з міського бюджету.

У 2012 році  за рахунок коштів місцевого бюджету здійснено:

 • придбання  коректорів газу ДНЗ №3»Ромашка», ДНЗ №6»Калинка»;
 • виготовлення проектно-кошторисної документації з Реконструкції ДНЗ «Чебурашка», складання технічної документації по виготовленню правовстановлюючих документів на землю по ДНЗ «Чебурашка», технічний висновок за результатами обстеження ДНЗ «Чебурашка» з улаштуванням автономної котельні ;
 • придбання  коректорів газу  Гімназії № 3, НВК №5, ЗОШ №13,16,17;
 • капітальний ремонт м'якої покрівлі філії ЗОШ № 2;
 • капітальний ремонт м'якої покрівлі їдальні ЗОШ № 7;
 • капітальний ремонт м`якої покрівлі ЗОШ № 12;
 • капітальний ремонт в котельні ЗОШ № 14;
 • капітальний ремонт м`якої покрівлі філії ЗОШ № 18;
 • придбання меблів для Колегіуму № 11, придбання проекторів до мультимедійних дошок, придбання ноутбуків молодим вчителям ;
 • проведення поточного ремонту туалету ЗОШ № 15;
 • придбання теплових  лічильників;
 • капітальний ремонт м`якої покрівлі ДЮСШ

табл. №3

Основні показники галузі освіти

Показники

Одиниця виміру

2010 р.

2011 р.

2012 р.

Дитячі дошкільні заклади

один.

9

9

9

Чисельність дітей, які відвідують дитячі дошкільні заклади

чол.

2127

2190

2358

Чисельність дітей, які знаходяться на обліку для забезпечення місцем у дитячому дошкільному закладі

чол.

623

889

1570

Число загальноосвітніх учбових закладів

один.

17

17

18

Чисельність учнів загальноосвітніх учбових закладів

чол.

6488

6718

6579

ТРАНСПОРТ

Підприємствами міста всіх форм власності, які працювали на ринку автомобільних перевезень за 2012 рік було перевезено 32,9 тис.тонн вантажів, що складає 52,6 % до показників  відповідного періоду минулого року. Вантажообіг зменшився на 51,4 % і склав 3,5  млн.т.км.

Пасажирським автотранспортом за 2012 рік   перевезено 3198,8 тис.пас., пасажирооборот склав 47.0 млн.пас.км. Порівняно з відповідним періодом 2011 року об'єм перевезень зменшився на 17,8 %, пасажирооборот на  12,2 %.

ФІЗИЧНА  КУЛЬТУРА  ТА   СПОРТ

Президентом України В.Януковичем 2012 рік було проголошено Роком спорту та здорового способу життя.

З метою створення умов для залучення населення до занять фізичною культурою та спортом в місті затверджено і діяла Цільова комплексна Програма розвитку фізичної культури та спорту у м. Новомосковську на 2009 -2012 р.р. У 2012 році на фінансування вищевказаної Програми  виділено кошти  в сумі  86,8 тис. грн.

На даний час в місті в спортивній галузі працюють 84 чоловіка. Функціонують 73 спортивних майданчики, 1 стадіон, 1 фізкультурно-оздоровчий комплекс, 1 плавальний басейн, 103 площинних споруди,13-спортивних залів та 30 – пристосованих приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, чотири спортивні зали міського центру „Спорт для всіх”.    

В місті культивуються біля 30 видів спорту і зареєстровані 10 федерацій з видів спорту. За місцем проживання оздоровчу роботу проводять 10 клубів. В місті функціонують дві дитячо-юнацькі спортивні школи. в яких культивуються 8 олімпійських видів спорту, працюють 9 відділень з видів спорту, 23 чоловік тренерського складу і 986 дітей підвищують свою спортивну майстерність.

Забезпечується всебічна підтримка спорту вищих досягнень.

З метою якісної підготовки до обласних та Всеукраїнських  змагань проведено  5 навчально-тренувальних збори з веслування академічного, веслування на байдарках і каное та легкої атлетики.

Вісім перспективних спортсменів міста щомісячно протягом року отримують стипендії міськвиконкому (витрачено 9,6 тис.грн.).

За звітний період згідно обласного та календарного плану міськспорткомітетом та  міським центром було проведено  46 спортивно-масових заходів  в різних мікрорайонах міста та в місцях масового відпочинку населення, в яких взяли участь біля 8500 чоловік ( витрачено 48.6 тис.грн.).

В місті працює центр фізичного здоров'я населення „Спорт для всіх ” з кількістю 3 штатних працівників. В центрі існують секції з атлетичної та оздоровчої гімнастики, спортивних танців, боксу, акробатичного рок-н-ролу, шейпінгу, йога, групи ЗФП, в яких займаються  біля 400 чоловік.

З метою відзначення переможців та призерів  чемпіонатів України, світу, Європи та інших міжнародних змагань традиційно наприкінці року міським головою за видатні спортивні досягнення відзначено грошовими винагородами 24 кращих спортсмени та 9 тренерів.

Протягом 2012 року підготовлено:

 • 4 МС (пауерліфтинг);
 • 5 КМС ( пауерліфтинг, веслування академічне, кіокушин-карате);
 • Чемпіони України -2 чоловік.

За кошти міського бюджету зроблено капітальний  ремонт лівого крила західної трибуни міського стадіону «Металург».

Встановлено 850 пластикових сидінь для глядачів( витрачено 174,3 тис.грн).

З метою  розширення мережі сучасних спортивних майданчиків за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення у 2012 році за рахунок обласних субвенцій виділено кошти на облаштування 4-х спортивно- дитячих  майданчиків у сумі 217.4 тис.грн, які встановлено за наступними адресами:

 • вул.В.Ковалівка,4;
 • вул.В.Ковалівка,20;
 • вул.Українська,11;
 • вул.Зіни Білої,5.

На встановлення вищевказаних майданчиків з міського бюджету виділено кошти у сумі 57.1 тис.грн.

Основні показники галузі фізичної культури та спорту

Показники

Одиниця виміру

2010 р.

2011 р.

2012 р.
 

Кількість охоплених всіма видами фізкультурно-оздоровчої діяльності

один.

6830

8301

8500

Кількість населення, охопленого фізкультурно-оздоровчою роботою за місцем проживання

один.

2990

3040

3698

Кількість федерацій з видів спорту

чол.

10

10

10

Кількість спортивних клубів за місцем проживання

один.

5

5

10

Кількість фізкультурних кадрів

чол.

76

69

84

Кількість ДЮСШ/в них учнів

чол.

2/969

2/910

2/986

Підготовлено майстрів спорту, КМС, МСМК

чол.

МСМК-3
МС-6
КМС-10

МСМК-1
МС-5
КМС-3

МСМК--
МС-4
КМС-5

ПІДПРИЄМНИЦЬКЕ СЕРЕДОВИЩЕ

Одним з найважливіших напрямків  розвитку  економіки міста є розширення бізнесу й підприємництва.

Станом на 01.01.2013 року в місті зареєстровано 5 795 суб'єктів підприємницької діяльності, з них:

 • фізичних осіб - 4 505 суб'єкт;
 • юридичних осіб – 1 290 суб'єкта.

Суб'єктам підприємництва  передано в оренду 9 117,0 м2 нежитлових приміщень  комунальної власності.

Результатом розвитку підприємництва в місті є створення  додатково  995 робочих місць, що на 9,4 %  менше  показників  відповідного періоду минулого року та на 9,5 % менше планових показників ( план на 2012 рік становив 1100 робочих місць).

№ з/п

Показник

одиниця виміру

2010 р.

2011 р.

2012 р.

1.

Кількість створених робочих місць

одн.

1346

1098

995

Торгівельна мережа міста збільшилася з початку року на 30 об'єктів:

 • маг. «М'ясна весна», вул. Радянська, 30 ;
 • маг. «Продукти», вул. М. Головко 22 ;
 • маг. «Мода Італія», вул. Радянська 32а;
 • маг. «Канцтовари», вул. Радянська 19;
 • маг «55» та «75», вул. Радянська, 32;
 • маг. «Каштан», вул. Радянська, 25;
 • маг. «Тепла хата», пл. Перемоги, 3 ( центральний ринок);
 • маг. «Тандем», пл. Перемоги, 3 ( центральний ринок);
 • кафе-бар «Міленіум», вул. Радянська, 34;
 • маг. «Велике Пузо», вул. Червоноармійська, 24;
 • маг. «Варус», вул. Сучкова, 38;
 • маг. «4 кейса», вул. Сучкова, 13;
 • кафе «Акація», вул. Радянська, 47;
 • кафе «Лиманчело», вул. Радянська, 47а;
 • кафе «Сен-су-яки», вул. Радянська, 34;
 • маг. «Одяг», пл. Перемоги 8г;
 • маг. «РР», вул. Сучкова, 200;
 • маг. «Продукти», вул. М.Головко, 22;
 • маг. «Одяг», пл. Перемоги, 17;
 • маг. «Ексклюзив»,пл. Леніна, 16;
 • пав. «Ексклюзив», вул. Сучкова, 29 в;
 • пав. «Сад,огород», вул. Сучкова, 17в;
 • пав. «Славута», вул. Сучкова, 17в;
 • площадка будматеріалів, вул. Сучкова, 38;
 • маг. «Економчик», вул. Червоноармійська, 24 ;
 • маг. «Аутлет», вул.195 Стр.дивізії, 4;
 • маг. «Баришня та хуліган» вул. Сучкова, 15;
 • маг. «Взуття», вул. Радянська, 32;
 • кафе «Ермітаж», вул. Сучкова, 41д.;
 • маг. «Білочка», вул. Радянська, 35.

Виконавчий комітет міської ради приділяє виняткову увагу питанню розвитку підприємництва, підвищенню професійного рівня підприємців, наданню допомоги при оформленні дозвільних документів при започаткуванні підприємницької діяльності.

В місті працює Дозвільний центр. За 2012р. до Дозвільного центру надійшло 748 звернень, видано дозвільних документів -299, надано 338 консультацій адміністратором Дозвільного центру та 49- дозвільними органами, зареєстровано 61 декларацій.  Видача дозвільних документів здійснюється виключно Дозвільним центром.

Протягом 2012 року міською радою та виконавчим комітетом згідно рішення міськвиконкому від 23.11.2011р. №619 «Про затвердження Плану діяльності Новомосковської міської ради та виконавчого комітету по підготовці проектів регуляторних актів (рішень) на 2012 рік», проводилась відповідна робота з питань впровадження державної регуляторної політики у м. Новомосковську.

Звіт про здійснення державної регуляторної політики міською радою та виконавчим комітетом за 2012 рік - додаток №1 до даного рішення.

 

Підтримка  сім’ї,  дітей  і  молоді

Сім'я – сама доступна й відома кожному форма зв'язку минулого, сьогодення та майбутнього. Неможливо переоцінити значимість інституту сім'ї у вихованні дітей та юнацтва. Саме в родині закладаються орієнтири й визначаються життєві цілі.

На  протязі  2012 року  здійснювалася  реалізація  міських  програм  „Молодь  Новомосковська на 2012 – 2021 рр.”  та  „Програми розвитку  сімейної  та  гендерної  політики   у  м.  Новомосковську  на 2012 – 2021 роки”.

Реалізація  заходів по  соціальній  адаптації  дітей та підлітків,  схильних до правопорушень,   дітей з  багатодітних  та  малозабезпечених  сімей, профілактика негативних  явищ  серед  неповнолітніх, організація  змістовного  дозвілля підлітків  забезпечувалися   діяльністю   клубів за місцем  проживання. В 2012 р.  при клубах  працювало 22  клубних  об’єднання   та спортивні  секції, якими охоплено 490 дітей та підлітків.  Педагогами – організаторами  проведено 116  масових   заходи,  в яких  прийняло  участь  більше  2 тис. чол. 

В літній  період  в  клубах  здійснювалися  заходи,  направлені  на  відпочинок  та  оздоровлення  дітей  та  підлітків.  При  клубі  „Дельта”   в червні 2012 р. для  підлітків  працювала  спортивно -  оздоровча  група,  в  якій постійно  проводилася  робота щодо  формування у підлітків духовного та культурного  розвитку,   здорового способу  життя, безпечної  поведінки.

Було  здійснено  підбір  та  направлення  на  відпочинок  та  оздоровлення  в  дитячі  центри  „Артек”  та  „Молода  гвардія”  98  дітей міста,     до КЗО  „ Загальноосвітня  санаторна  школа – інтернат  „Дитячий  центр  соціальної  реабілітації  „Перлина  Придніпров’я”   52 дитини,  до  дитячого  табору  „Орлятко”  м. Бердянська  7  дітей,  що  потребують  особливої  соціальної  уваги  та  підтримки. 

Здійснювалася підтримка  обдарованих студентів та учнівської  молоді  пільгових  категорій   Новомосковського технікуму Національної металургійної академії України  та  учнів  ПТУ № 48  шляхом виплати одноразової допомоги у розмірі   240 грн.  

Допомогу отримали   5 студентів з нагоди Дня молоді України.

Стали    традиційними    в   місті   соціальні   акції,   направлені  на підтримку різних  категорій   сімей.   Протягом   2012 року проведено  5  акції,    охоплено   75 сімей. 

Здійснювалася  підтримка  та  соціальний  захист  багатодітних  сімей. Станом  на  01.01.2013 р.  на  обліку  знаходиться  287  багатодітних  сімей,  в  яких  виховується  940  дитини.  За  2012 р.  державні  посвідчення  отримали  62  багатодітні  сім’ї,  в  яких  виховується  208 дітей.

Підготовлено  та  направлено  до обласної  державної  адміністрації  нагородні  матеріали  щодо  присвоєння   почесного  звання  України  „Мати  героїня ”  на  9  багатодітних   матерів.

Станом на 01.01.2013 року на обліку сімей, які опинились у складних життєвих обставинах  знаходиться 169 родин, в них 334 дітей.

В місті працює клуб «Довіра». Основна мета клубу «Довіра»  - це надання  соціальної підтримки  дітям з вадами здоров’я, наповнення  дітей  та їхніх батьків відчуттям   спільності, надійності  та необхідності  суспільству і переконання  їх в тому, що в своїй біді  вони  не  на самоті.

У 2012 році згідно  наданих дитячою поліклінікою списків, на  обліку  знаходилось 218  дітей  з особливими потребами, з них  постійними членами клубу «Довіра»  є 20 дітей даної категорії віком від 7 до 14 років. Всього за 2012 рік  було надано послуг  дітям з вадами здоров’я 466 послуг.

У 2012р. відбулося збільшення кількості на обліку звільнених з місць позбавлення волі на 30% та засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі на 16%, відповідно кількість наданих їм соціальних послуг теж збільшилась на 15% (звільнені з місць позбавлення волі ) та на 68% (засуджені без позбавлення волі).

У 2012 році робота  з сім’ями, де виховуються діти під опікою, була спрямована на  надання   індивідуальних послуг.

У 2012 році  послугами було охоплено 94 сім’ї, в яких виховується 113 дітей, з них:

 • 44 дитини – сироти;
 • 69 дітей, позбавлених  батьківського піклування;

Соціальними послугами  було охоплено 97 опікунів, яким надано 834    індивідуальні соціальні послуги та 113 дітей, яким надано 634 соціальні послуги

ПЕНСІЙНЕ  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

На обліку в пенсійному фонді станом на 01.01.2013р. значилося 19752 пенсіонерів. 

Станом на 01.01.2013 р. борг по пенсійному фонду склав 846,3 тис. грн. Забезпеченість власними коштами на виплату пенсій склала 55,4 %.

 

Інноваційна діяльність

На протязі 2012 року на підприємстві «Новомосковськ водоканал» проводилась модернізація обладнання, здійснювався повний демонтаж старого обладнання та встановлення нового. Нове обладнання дозволить суттєво скоротити витрати електроенергії, ефективно надавати якісні послуги населенню з постачання питної води ,здійснювати контроль за агрегатами та багато іншого. Вартість модернізації складає 897.5 тис. грн.

ВАТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод» завершив перший проект по впровадженню стандартів  нової культури виробництва. Тепер робітники заводу користуються повністю оновленим  побутовим корпусом, обідають в сучасних їдальнях, носять новий спецодяг, який регулярно чиститься у власній заводській хімчистці.

У березні 2012 року комунальним підприємством «Новомосковськ водоканал» на водопровідно-насосній станції № 3 було встановлено сучасну автоматизовану систему управління з частотним регулюванням, яка дозволила на 30% зменшити витрати на електричну енергію та значно  збільшити термін експлуатації насосних агрегатів, а також зменшити кількість поривів на водопровідних мережах.

 

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Обсяг  реалізованої промислової  продукції склав 3461.0 млн. грн.,що на 34,5 % більше аналогічного періоду 2011 року. Темп росту с плановими показниками  склав 19.3 % (план на 2012 рік становив 2900.0 млн. грн.).

Усього за 2012 рік ВАТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод» виробив 252604 тонн  труб, що на 33970  тонни більше  виробництва за аналогічний період 2011 р., ріст  виробництва продукції за звітній період склав 15.5 %.

ТОВ « Завод ЗБ та ЕТВ». Обсяг виробництва залізобетонних    виробів   за  2012 рік  склав 40.2 тис. тонн  або 101.0 % до аналогічного періоду минулого року.

Виробництво проводів та кабелів ТОВ «Кабельний завод «Енергопром» склало 88299 км, що складає 87,9% до показника 2011р.

ТОВ «Новомосковський посуд» збільшило виробництво посуду на 7.7%.

У висновку слід зазначити, що зосередивши в звітному році обмежені фінансові ресурси на розв'язання невідкладних завдань, поточних задач, у сфері освіти, охорони здоров'я, житлово-комунального господарства вдалося забезпечити позитивні результати розвитку міста.

Розглянувши основні показники програми соціально-економічного та культурного розвитку міста за 2012 року, з метою подолання негативних тенденцій в економіці міста, забезпечення зростання обсягів виробництва продукції, стабілізації фінансової діяльності усіх галузей народного господарства міста підвищення на цій основі життєвого рівня населення та вирішення існуючих проблемних питань сесія міської ради

ВИРІШИЛА:

 1. Інформацію про соціально-економічний  та культурний  розвиток міста за 2012 рік  взяти до відома.
 2. Зобов’язати заступників міського голови по напрямкам роботи та рекомендувати керівникам підприємств та організацій усіх форм власності:
  • спрямувати організаційну роботу на закріплення позитивних тенденцій щодо створення умов для економічного зростання, поліпшення добробуту населення;
  • вжити конкретних заходів щодо надолуження відставання в галузях господарського комплексу та нарощування обсягів виробництва продукції;
  • забезпечити умови для нарощування конкурентоспроможної продукції шляхом зниження її енергоємності, покращення якості, розвитку маркетингу та збільшення споживчого попиту на вітчизняну продукцію, зокрема, на внутрішньому ринку;
  • забезпечити створення сприятливих умов для розвитку малого підприємництва, у першу чергу - виробничого, як невід’ємної частини нової структури економіки міста, основного джерела створення нових робочих місць, залучення додаткових інвестицій, збільшення податкових надходжень до бюджету;
  • створити сприятливі умови для більш широкого залучення іноземних інвестицій у народне господарство міста;
  • забезпечити підвищення рівня безпеки праці;
  • вжити конкретні заходи для забезпечення продуктивної зайнятості населення;
  • - не допускати виникнення заборгованості з виплати заробітної плати, підприємствам, що мають заборгованість, вжити вичерпних заходів щодо її погашення.
 3. Рекомендувати керівникам підприємств та організацій усіх форм власності, які допустили зниження обсягів виробництва за 2012 рік, вжити заходів щодо надолуження відставання та провести ретельний аналіз причин, які його спричинили та вважати пріоритетними напрямками роботи:
  здійснення комплексу заходів, спрямованих на розширення внутрішнього попиту на групу товарів і виробленої продукції, тим самим, зробити посилення ролі внутрішнього виробництва, визначення нових ринків збуту на вироблену продукцію в усіх сферах діяльності, забезпечити на цій основі збільшення обсягів випуску і реалізації продукції.
 4. Координацію роботи щодо виконання цього рішення покласти на заступників міського голови по напрямкам роботи.

 

Міський голова С.А.Мороз