Облікова картка
Номер облікової картки: 
1 539
Джерело інформації: 
Управління з питань соціального захисту населення і розвитку соціально-культурної сфери
Галузь: 
Місцеве самоврядування
Вид: 
Рішення виконкому
Форма зберігання документа: 
Паперова
Місце зберігання документа: 
Загальни відділ

РІШЕННЯ

№229 від 27.05.2015

Про погодження звіту про виконання Програми «І повага й добро вічній славі твоїй, ветеран на 2011 – 2015 рр.» та зняття з контролю

Заслухавши та обговоривши доповідь начальника управління праці та соціального захисту населення м.Новомосковська Горбач Г.М. про хід виконання Програми «І повага й добро вічній славі твоїй, ветеран на 2011 – 2015 рр.» виконком міської ради відмічає, що вона виконувалась згідно плану. Міськвиконком, його відділи, управління, служби намагаються забезпечувати права кожного ветерана на достатній життєвий рівень і головна увага, перш за все, приділяється тим, хто її більш за все потребує: інвалідам Великої Вітчизняної війни, сім’ям загиблих та померлих воїнів, учасникам бойових дій, учасникам Великої Вітчизняної війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Робота по забезпеченню соціального захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни спрямована на виконання пріоритетних напрямків, які відображені в міській цільовій програмі «І повага й добро вічній славі твоїй, ветеран на 2011 – 2015 рр.».

У м.Новомосковську проживає 2409 ветеранів війни, з них 228 інвалідів війни, 476 учасників бойових дій, 1245 учасників війни, 458 особа, на яких поширюються норми Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Із загальної кількості ветеранів війни – 66 інвалідів Великої Вітчизняної війни та 11 учасників бойових дій безпосередньо приймали участь в бойових діях в період Великої Вітчизняної війни.

Здійснення пенсійної реформи, підвищення життєвого рівня пенсіонерів, створення нової системи соціального захисту населення, своєчасне призначення, перерахунки та фінансування виплати пенсій відповідно до норм чинного законодавства, виконання планових показників із надходження коштів до бюджету Пенсійного Фонду України – все це є основною задачею Пенсійного Фонду. Зміни діючого пенсійного законодавства дали можливість значно збільшити розмір пенсій в м. Новомосковську.

У місті затверджено заходи, спрямовані на подальше поліпшення соціального, медичного обслуговування ветеранів війни, а також патріотичне виховання молоді. Серед першочергових – забезпечення інвалідів війни ліками за пільговими цінами, засобами пересування та реабілітації, протезно-ортопедичними засобами, виконання вимог чинного законодавства України щодо надання ветеранам війни пільг по оплаті за житлово-комунальні послуги, проїзд на автомобільному і залізничному транспорті, різні компенсаційні виплати, а також обстеження матеріально-побутових умов проживання малозабезпечених ветеранів війни та надання їм натуральної та грошової допомоги.

Щорічно до Дня Перемоги та Дня визволення м.Новомосковська від німецько-фашистських загарбників проводиться закріплення інвалідів Великої Вітчизняної війни за підприємствами, установами, організаціями міста всіх форм власності для надання допомоги.

У м. Новомосковську інваліди забезпечуються сучасними технічними засобами реабілітації. Протягом І кварталу 2015 року на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації видано 244 направлень.

Один раз на два роки замість санаторно – курортної путівки інвалідам Великої Вітчизняної війни виплачується компенсація за невикористане санаторно – курортне лікування.

Щорічно здійснюються компенсаційні виплати інвалідам війни на бензин та транспортне обслуговування. В І півріччі 2015 року на дані види компенсації використано 15,5 тис. грн.

В І кварталі 2015 року послугою на встановлення квартирних телефонів за рахунок коштів субвенції державного бюджету скористалося 2 чол. на суму 0,2 грн.

Однією із форм соціального захисту та всебічної підтримки ветеранів війни є надання послуг через територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Новомосковська. Нині на обслуговуванні в терцентрі знаходиться 222 ветерана війни, серед яких 23 інваліда війни, 6 учасників бойових дій, 193 учасника війни.

Популярністю користується у ветеранів Клуб людини похилого віку, що уже не один рік працює на базі територіального центру. Також є можливість спілкування і у ветеранів мікрорайонів Кулебівки, Решкута, які приймають участь в виїзних засіданнях Клубу.

Товариство Червоного Хреста спільно з працівниками терцентру беруть участь в організації благодійних заходів, реалізації гуманітарних програм, спільних вечорів, організації заходів до пам’ятних дат.

Ветерани, які знаходяться на обліку в КНП «Новомосковський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» проходять повний комплексний періодичний огляд як в міській лікарні так і в обласному госпіталі для ветеранів війни.

На протязі 2015 року КНП «Новомосковський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» планується провести комплексний медичний періодичний огляд ветеранів війни. Повним та частковим медичним оглядом до кінця планується охопити 100% інвалідів війни, 96,9% учасників бойових дій, 99,1% учасників війни.

Пільгове забезпечення інвалідів Великої Вітчизняної війни лікарськими засобами здійснюється за рахунок місцевого бюджету та обласного бюджетів, а також субвенцій з державного бюджету. В І кварталі 2015 року на ці цілі з місцевого бюджету використано 22,9 тис. грн.

Що стосується пільгового протезування зубів, то щороку в міському бюджеті виділяються кошти на ці цілі. У 2015 році виділено 40,2 тис. грн., що дасть можливість зубопротезуровати 22 ветерана війни.

У місті нараховується 13 пам'ятників Великої Вітчизняної війни, в тому числі 7 братських могил. Усі вони знаходяться в задовільному стані. Щорічно проводяться поточні косметичні ремонти, за прилягаючими територіями закріплені школи.

В закладах освіти активізувалося військово-патріотичне виховання школярів. У школах проводяться уроки мужності, зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, працівниками тилу.

Систематично проводяться екскурсії по місцях бойової і трудової слави.

Чотирнадцятий рік у місті існує традиція вручення старшокласникам стипендій імені Героїв-земляків.

В закладах культури працюють 5 клубних формувань та клуб «Золота душа», де проходить спілкування людей похилого віку. При клубі міськвиконкому вже понад десяти років працює хор ветеранів «Жива пам'ять», який в 2007 році отримав почесне звання «Народний».

На підставі викладеного, виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

  1. Погодити звіт про виконання Програми ««І повага й добро вічній славі твоїй, ветеран на 2011 – 2015 рр.», затвердженої рішенням Новомосковської міської ради від 27.01.2011 р. № 84, у зв’язку із закінченням терміну дії (Додаток).
  2. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на управління праці та соціального захисту населення м. Новомосковська (Горбач Г.М.).
  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань соціального захисту населення та розвитку соціально-культурної сфери Калюжну І.С.

 

Міський голова С.А.Мороз

Підготувала: Начальник управління праці та соціального захисту населення Г.М.Горбач

Узгоджено: Керуючий справами І.М.Марченко

Заступник міського голови з питань соціального захисту населення та розвитку соціально-культурної сфери І.С.Калюжна

Начальник юридичного управління О.В. Мартинюк