Джусов Анатолій Боніфатійович

Джусов Анатолій Боніфатійович

Народився 23.03.1939 р. у місті Новомосковську.

Досягнувши пенсійного віку, він зайнявся історико-краєзнавчою дослідницькою роботою. Понад 9 років веде пошукову роботу у Державному архіві Дніпропетровської області, наукових фондах історичного музею, науковій бібліотеці. Знайдені ним свідчення лягли в основу написаних книг „Історія Новомосковська”, 2003 р. та „Історичні пам’ятники, імена та пам’ятки Новомосковська”, 2006 р. У цих книгах вперше за 430 років існування Новомосковськ отримав цілісну, упорядковану, науково обґрунтовану біографію.

Як дослідник, неодноразово приймав участь у роботі науково-практичних конференцій, котрі щорічно організовує ДНУ та обласні наукові і державні заклади. Його доповіді на теми з історії Новомосковська оприлюднені в наукових збірниках цих конференцій (2004, 2005, 2006 роки). Джусов був ініціатором і одним з організаторів Першої Новомосковської науково-практичної конференції «Історія міста Новомосковська, його околиць та поселень нижньої течії річки Самара», яка відбулась у 2005 році. Його доповідь перед науковцями-істориками Дніпропетровська, Запоріжжя, Львова, Києва була додатково розглянута спеціально створеною комісією із фахівців-істориків. Спираючись на його докази, комісія запропонувала міськраді прийняти уточнену дату заснування міста Новомосковська -1576 рік. У 2006 році дату заснування міста затверджено на сесії міської ради.

Джусов постійно оприлюднює у міських газетах нариси з історії міста, виступав на обласному радіо та телебаченні. Його діяльність сприяє просвіті молодого покоління, викликає інтерес мешканців міста.