Підсумки роботи із зверненнями громадян за 2013 рік по виконавчому комітету Новомосковської міської ради

Протягом 2013 року на розгляд до міськвиконкому від громадян міста надійшло 2009 звернень, що на 3% менше, ніж у 2012 році (2070 звернень). З них: 1978 заяв (98,5 % від загальної кількості), 31 скарга (1,5 %).

У порівнянні з 2012 роком на 34,1 % зменшилася кількість колективних звернень – 151 у 2013 році  проти 229 у 2012 році. Повторних звернень зареєстровано 13 (проти 4 у 2012 році) що становить  0,9 % від загальної кількості звернень.

Згідно затверджених графіків особистих та виїзних прийомів громадян, керівництвом виконкому здійснено 72 особистих та 26 виїзних прийоми, на яких розглянуто 362 звернення (250 - у 2012 році) або 18 % від загальної кількості.

На 46% зменшилась кількість звернень громадян до вищих органів державної влади. Так, протягом 2012 року до виконкому від органів влади вищого рівня надійшло 314 звернень громадян, проти 169 (8,4% від загальної кількості) за звітний рік. При цьому з Адміністрації Президента України надійшло 28 звернень; від Уповноваженого з прав людини – 3; секретаріату Кабінету Міністрів України – 4; Дніпропетровської облдержадміністрації - 130; Дніпропетровської обласної ради – 4.

Громадянами у зверненнях до органів влади порушено 2016 питань, головними з яких, як і минулого року, залишаються питання: земельних відносин – 29,2% від загальної кількості питань; комунального господарства – 25,2%; покращення житлових умов – 14,5%; соціального захисту – 5,1%.

При цьому вирішено позитивно 34,4% питання; дано роз’яснення - 52,2%; відмовлено у задоволені - 1%; не підлягає розгляду відповідно до ст. 8 Закону України «Про звернення громадян» - 2 звернення; повернуто авторові відповідно до ст. 5 Закону України «Про звернення громадян» – 4 звернення; переслані за належністю відповідно до ст. 7 Закону України «Про звернення громадян» – 10 звернень, на розгляді та контролі залишається 11,4 % звернень.

У порівнянні з минулим роком збільшилася кількість звернень від громадян соціально незахищених категорій. Так, протягом звітного року від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій надійшло 56 звернень (проти 22 у 2012 році), інвалідів І,ІІ,ІІІ групи – 48 звернень (проти 32), "дітей війни" - 68 звернень, багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь – 21 звернення, осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи – 8.

З державної установи "Урядовий контактний центр" (далі - УКЦ) протягом 2013 року отримано 285 звернень, що в порівнянні з минулим роком більше на 21,05%. В основному, у зверненнях порушені питання: житлово-комунального господарства – 35,8% від усіх звернень до УКЦ; соціального захисту – 21,7%; праці і заробітної плати – 18,6%; охорони здоров'я – 5,6%; житлових питань – 2,5%, інших питань – 15,8%.

Аналіз статистичних даних свідчить, що у порівнянні з минулим роком  зменшилась кількість звернень з питань житлової політики – на 50 %; соціального захисту – на 25 %.

За підсумками розгляду звернень позитивно вирішено – 14,0%; дано роз’яснення – 86,0%. Відсоток повторних звернень становить 9,8 %.

За звітний період з "Контакт-центру "Гаряча лінія Дмитра Колєснікова" до виконавчого комітету надійшло 343 звернення громадян, що в порівнянні з 2012 роком більше на 22,7%.

Аналіз тематики питань, порушених у зверненнях, свідчить, що домінують питання: житлово-комунального господарства – 67,3% від кількості звернень на гарячу лінію; соціального захисту – 6,1%; праці і заробітної плати –  6,4%.

Проти 2012 року зменшилася кількість звернень з питань охорони здоров'я – на 71,5 %; житлової політики – на 80%.

За результатами  розгляду вирішено позитивно – 14,0% питань; дано роз’яснення – 83,4%; переслані для розгляду за належністю – 0,9%. Продовжують перебувати на контролі  1,7% звернень.

Порівняно з 2012 роком зросла кількість повторних звернень (80 проти 38).

Робота зі зверненнями громадян у виконавчому комітеті Новомосковської міської ради є одним із пріоритетних напрямів, тому постійно вживаються заходи, спрямовані на застосування нових підходів до її організації. З метою оперативного реагування та надання більш зручного доступу громадян до керівництва міста,  запроваджено прийом звернень громадян за спеціально визначеним телефоном; визначено щоденну годину прийому громадян керівниками комунальних підприємств міста.

Для підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян виконавцями, працівниками загального відділу здійснюється вибірковий зворотній зв’язок з громадянами, завдяки чому на 28 % збільшилася кількість позитивно вирішених питань.

Проводиться щотижневий моніторинг звернень, які надійшли до виконавчого комітету, що дає можливість проаналізувати їх для виявлення питань, актуальних для громадян міста та забезпечувати їх оперативне вирішення. Вжиті заходи спрямовані на упровадження нових форм спілкування влади і громадян, досягнення прозорості дій, налагодження ефективної взаємодії з громадськістю.